הודעות דוברות הלשכה

ביוזמת ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, פורום עורכי דין מצילי חיים של לשכת עורכי הדין הוסב על שמו של מוטי בן שבת ז"ל

29.01.2020

דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין קיימה ביום רביעי 29.1.20 טקס הנצחה וקריאת פורום ’עורכי דין מצילי חיים’ על שמו של מוטי בן שבת ז"ל, שסייע בהצלת משפחה שנקלעה למצוקה וטבע למוות בשיטפונות בנהריה.
באירוע השתתפו ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, מנכ"ל מד"א, בני משפחת בן שבת, עורכי דין ומתנדבי מד"א.

מדבריו של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי:

"אובדנו של מוטי בן שבת זכרונו לברכה, הוא טראגי, אסון של ממש, אובדן של עולם ומלואו. אך מוטי חירף נפשו בכך שהציל עולם ומלואו, והוא צריך להוות לכולנו סמל ומופת לגבורה ולהצלת חיים. גבורה זו לא תכונה מולדת, גבורה היא גם לא רגש או תחושה, גבורה היא ערך שהמוטיב המרכזי בו הוא לא לשים את עצמך לפני אחרים.

רק אדם בעל אישיות מיוחדת, שזכה לחינוך לערכים, מהוריו דני וחווה ומאחיותיו קטי וקורל, רק אדם כמוהו, היה מסוגל שלא לשים עצמו לפני האחר. את המסר הזה שהותיר מוטי, של הדאגה לאחרים, של האכפתיות מהסובבים אותנו – ומהסביבה שלנו, את המסר הזה אנחנו ננחיל לחברה הישראלית, לכולנו.

בערב המרגש הזה אנו מנציחים את זכרו של מוטי בן שבת ז"ל כשנקרא את פורום עורכי הדין מצילי חיים של לשכת עורכי הדין על שמו.

אנחנו רואים במוטי ז"ל סמל ומופת ללקיחת אחריות, לאומץ לב, לרגישות ולאכפתיות, ואנחנו מבקשים להעביר את המסר הזה לעורכי הדין – ולציבור כולו – בשאיפה שלכל אחת ואחד מאתנו יהיה את היושרה ואת האומץ, לא לשים את עצמנו לפני האחר".

 

 

צילום: שלומי יוסף, דוברות לשכת עורכי הדין

 

מדבריו של שר המשפטים אמיר אוחנה:

״אדם מוסרי חי במתח מובנה תמידי בין האינטרס האישי שלו ובין אינטרס הסביבה והזולת. לכאורה, שגרת החיים שלנו מביאה כל אחד ואחד מאתנו לדאוג לחיינו שלנו ולאיכות חיינו שלנו. כולנו נשמרים לנפשנו, וכולנו דואגים לקרובינו שלא ייפגעו. אך קורה ואנו נתקלים באנשים יוצאי דופן, אותם אנו מגדירים "גיבורים", שלא על נפש קרוביהם הם שומרים ולא על נפשם, אלא הם מוכנים להעמידה בסיכון של ממש כדי להציל נפש אחרת – תהא אשר תהא.

הבעל שם טוב אמר "מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך", אבל המעשה של מוטי איננו "מעט מן האור", אלא הוא כמגדלור המאיר למרחקים, מאיר באור גדול על כולנו, ומצווה, כאותו פסוק בספר ויקרא: "לא תעמוד על דם רעך".

מעתה ייקרא חבר האנשים והנשים הטובים הללו: פורום עורכי הדין מצילי החיים על שם מוטי בן שבת.

הערב לשכת עורכי הדין, משרד המשפטים ומגן דוד אדום מביעים את הערכתם העמוקה לאותם חברות וחברים בלשכה, אשר קיבלו על עצמם להתנדב ולסייע בכל מקום ובכל עת בהצלת חיים. מוטי הוא הראוי להיות הדמות שתעמוד לנגד עיניהם של עורכי הדין ומתנדבי מד"א בכל עת – האיש שהטיל את חייו מנגד כדי להציל אחרים ממוות.

תודה רבה לכל העוסקים במלאכה, לכל היוזמים של האירוע המרגש הזה, תודה רבה לכם משפחת בן שבת על מוטי. אני יודע שזכרו יהיה ברוך. תהא נשמתו עדן".

 

 

צילום: שלומי יוסף, דוברות לשכת עורכי הדין

 

מדבריו של הרב לאו:

"נדירים האנשים שנותנים את החיים ולא לוקחים לעצמם שום דבר. יש גם כאלו שאוהבים חסד, שבאמת נותנים חסד, נותנים גם את החיים. מוטי מבחינתו אהב חסד ונתן את החיים לא במטרה להרוויח חלילה פרסום, הוא עשה זאת מתוך אהבה אמתית. כזה, לפי כל התמונות שלו מילדות, היה מוטי. לא זכינו ומוטי לא יושב אתנו כאן אבל רוחו ונפשו אתנו כאן, ומעתה ואילך זו הדמות שתעמוד לעיני כל אלו שירוצו לתת עצמם למען הזולת".

 

 

צילום: שלומי יוסף, דוברות לשכת עורכי הדין

 

לצפייה באירוע המלא לחצו כאן

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון