הודעות דוברות הלשכה

בחינות הסמכה - חורף 2019

16.12.2019

דוברות הלשכה

2,653 נבחנים ניגשו ב- 12.12.19 לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. במקביל, חתם שר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, על יוזמת ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי, והוציא לדרך את הוועדה הציבורית לבדיקת תהליך ההסמכה.

ביום חמישי 12.12.19 התקיימו בחינות ההסמכה מועד חורף 2019 של לשכת עורכי הדין. לבחינות אלו ניגשו 2,653 נבחנים. על פי הנתונים, 2,367 ניגשו לבחינות ההסמכה במתכונת הרגילה ואילו 286 מהם נבחנו במתכונת המיוחדת.

 

עוד עולה מהנתונים כי 1,412 מהנבחנים במתכונת הרגילה עשו זאת בפעם הראשונה, 514 בפעם השנייה ואילו ל- 493 נבחנים הייתה זו הפעם השלישית ומעלה.

 

נדגיש כי 286 הנבחנים במתכונת המיוחדת נכללים ברשימת הנבחנים שביצעו מבחן נוסף לאחר שקיבלו ציון שנע בין 50 ל- 59 באחת או יותר מבחינות ההסמכה שהתקיימו במועדים דצמבר 2017, יוני 2018 ודצמבר 2018. נבחנים אלו היו זכאים לבחור בין ביצוע בחינה הכוללת מטלת כתיבה בלבד (267 בחרו בה) לבין בחינה במתכונת משולבת הכוללת שלושה חלקים מקוצרים (19 נבחנים בחרו בה).

 

בחינות ההסמכה התקיימו בשני מוקדים בירושלים – בבנייני האומה ובמלון רמדה בעיר. לצד קיומן ב- 18 אולמות בחינה, נערכו גם בעשרה חדרי בחינה המותאמים לנבחנים עם מוגבלויות.

 

צילום: יוסי זמיר 

 

בחינות אלו התקיימו מספר ימים לאחר ששר המשפטים, ח"כ אמיר אוחנה, חתם על כתב המינוי לוועדה הציבורית לבחינת בחינות ההסמכה שהוקמה ביוזמת ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי. בראש הוועדה יעמוד נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס, השופט דוד חשין והיא תגיש את מסקנותיה בתוך ארבעה חודשים.

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

לאחר הוצאתה הרשמית לדרך של הוועדה אמר ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי: "כזכור, לשכת עורכי הדין בראשותי יזמה ודחפה להקמת הוועדה החשובה וזאת מתוך הבנה שהגיעה העת לעשות סדר אחת ולתמיד בכל הקשור לתהליך הסמכת עורכי דין בישראל.

אנו מאמינים וסומכים על הוועדה שמסקנותיה יובילו להסדרה של תהליך ההסמכה, למניעת מצב של עגמת נפש ואי וודאות מצד המוסמכים הנמצאים בשלב זה או אחר של התהליך, וזאת, תוך שמירה על איכות מקצוע עריכת הדין ויצירת מסלול הכשרה מתאים וראוי למי שמבקשים להצטרף לשורות הלשכה ולקבל על עצמם את האחריות לעסוק במשפט וייצוג משפטי לציבור הרחב.

ברצוני להודות לשר המשפטים על שיתוף הפעולה המלא שהביא להקמת הוועדה ולאחל הצלחה לחבריי הוועדה ולעומד בראשה".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון