הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין: "לא להפקיר את מגזר העצמאים בצפון"

28.08.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין קוראת לראש הממשלה, שר האוצר ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת לא להפקיר את מגזר העצמאים והעסקים הקטנים בצפון, כפי שהדבר נעשה בתקנות מס רכוש לפיצוי עסקים בצפון לחודש יולי 2006.

בפנייתם, קראו נציגי הלשכה, עו"ד יהודה טלמון, סגן נשיא להב, ועו"ד רחל בן ארי, יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, להסיק מסקנות מתקנות יולי ולאשר תקנות לחודש אוגוסט 2006, המעניקות פיצוי הולם ושווה לעסקים בכל הישובים בצפון בגין נזקים עקיפים שנגרמו להם בעקבות המלחמה.

 

על פי הפרסומים מסתמן בהסדר הפיצויים, שאמור להיחתם בין האוצר, ההסתדרות וארגון המעסיקים לחודש אוגוסט 2006, בין היתר, שיתווסף מסלול פיצוי לפי ירידת התפוקה, שיחושב כהחזר של 50% מהפרש המחזור בימי המלחמה לבין המחזור בתקופה המקבילה אשתקד וכי תבוטל השתתפות המעסיקים במסלול הפיצוי לפי שכר עבודה.

 

לדברי נציגי הלשכה, יש לקבוע בהסדר, כי יינתן פיצוי למעסיקים לא רק על פי שכר עבודה והיעדרות עובדים אלא גם על סמך ירידה בתפוקה באופן שווה לכל המגזרים. כמו כן, מוצע לבטל את האפליה שהיתה קיימת בתקנות הקודמות, בין מתן פיצוי לעסקים בישובי הספר ההיסטוריים כגון קרית שמונה ונהריה, לבין אזורי ההגבלה החדשים כגון חיפה, עכו, כרמיאל, טבריה וצפת ולאפשר לעסקים לקבל את הפיצוי במסלול הירוק (לפי כח אדם או לפי מחזור) כמקדמה על חשבון הנזק האמיתי בגין ירידת הרווח, כפי שיתגבש.

 

בנוסף, קראו להחיל את ההסדר והתקנות שיותקנו על פיו לחודש אוגוסט 2006 – רטרואקטיבית גם על חודש יולי 2006, ובכך לתקן את הליקויים שנפלו בהסדר ובתקנות הקודמים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון