הודעות דוברות הלשכה

התקבלה בקשת לשכת עורכי הדין להצטרף לתביעת עו"ד יוסי חביליו, היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, נגד הדחתו

14.08.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה טענה שבקשתו של עו"ד חביליו מעוררת את סוגיית מעמדם העצמאי של יועצים משפטיים ברשויות השלטון בכלל וברשויות מקומיות בפרט.

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קיבל את בקשת לשכת עורכי הדין להצטרף כ"ידיד בית המשפט" לתביעה שהגיש עו"ד יוסי חביליו, היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, כנגד פיטוריו. את הלשכה מייצגים עוה"ד גיורא ארדינסט ורן שפרינצק.

 

פיטוריו של עו"ד חביליו נעשו על פי המלצת ראש עיריית ירושלים, מר אורי לופוליאנסקי, באישור מועצת העירייה. הפיטורים נעשו בניגוד להמלצות הועדה המייעצת לעניין סיום העסקת יועצים משפטיים, הפועלת בהתאם לנוהל שפורסם בחוזר מנכ"ל משרד הפנים.

 

הלשכה טענה שבקשתו של עו"ד חביליו מעוררת את סוגיית מעמדם העצמאי של יועצים משפטיים ברשויות השלטון בכלל וברשויות מקומיות בפרט. לשכת עורכי הדין מופקדת, בין היתר, על טוהר המקצוע ועל הגנת העוסקים בו, וסוגיית עצמאותם ויכולתם של עורכי דין לפעול מתוך נאמנות לחוק ובלא מורא היא בעלת חשיבות רבה. עוד טענה הלשכה, שביכולתה לתרום להליך, בשל התמחותה בשאלות אתיות המתעוררות במסגרתו.

 

על פי החלטת סגנית השופטת הראשית דיתה פרוז'ינין, בקשתו של עו"ד חביליו למתן סעד זמני מעלה סוגיות הקשורות במעמדו של יועץ משפטי ברשות מקומית ועמדתה של הלשכה בסוגיות המתעוררות בהליך זה עשויה לשפוך אור על השאלות השנויות במחלוקת בין הצדדים.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון