הודעות דוברות הלשכה

"גלו התחשבות מיוחדת באילוצים של עורכי הדין מהצפון"

06.08.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כך קרא ראש הלשכה לעוה"ד באגרת ששיגר היום, 6.8.06 לעורכי הדין בעקבות הלחימה בצפון.

לדבריו, בעקבות הלחימה בלבנון נאלצו רבים מתושבי הצפון להפסיק את שיגרת יומם ולשהות במרחבים מוגנים. עסקים רבים בצפון הושבתו ועובדיהם חדלו ממלאכה, ביניהם מספר רב של עורכי דין. גם בתי המשפט במחוזות חיפה והצפון עברו לפעול במתכונת מיוחדת. אחדים מהם אף נסגרו. גם משרדים באזורים אחרים נפגעו כאשר עורכי דין או עובדים אחרים נקראו לשירות מילואים דחוף.

 

ראש הלשכה ציין שבשל המצב המיוחד עלה פעמים רבות הצורך לדחות דיונים או להאריך את המועדים להגשת כתבי בי-דין. עורכי דין רבים גילו יחסי חברות מן המעלה הראשונה כלפי עמיתיהם למקצוע, הפועלים תחת אילוצים כאמור, ועשו כל שביכולתם כדי להקל עליהם בזירה המשפטית, ולא לאלצם לעמוד בסד זמנים דוחק, נוסף על קשייהם האחרים.

 

"העיבו על כך מקרים בודדים של חוסר התחשבות בעקבות המצב מצד מספר מצומצם מאד של חברים. על כך, נודע לנו בישיבה משותפת מיוחדת של הוועד המרכזי וועד מחוז חיפה, שהתקיימה בחיפה ביום 1.8.06. בטוחני, כי אין במקרים מעטים אלה כדי להעיד על הכלל", ציין ראש הלשכה.

 

עוד הוסיף, שדווקא בתקופה זו בולטת רוח ההתנדבות של רבים מחברי הלשכה - בהיענות ליזמת הלשכה לאירוח משפחות של עורכי דין מהצפון, בהתגייסות לסייע לתושבי הצפון במסגרת מוקד המידע והסיוע המשפטי שמפעילה הלשכה ועוד.

 

"אני מבקש שכולנו נגלה התחשבות מיוחדת באילוצים של עמיתינו מהצפון ועמיתינו באזורים אחרים שהם או חבריהם למשרד נקראו לשירות מילואים, ונעשה כל מאמץ לגלות התחשבות מירבית בצרכיהם. במיוחד, מן הראוי שנסכים ככל הניתן לבקשות לשינוי מועד ולדחיית דיון.

 

כולנו מחזקים את ידי חברינו מחיפה והצפון וחברינו שנקראו למילואים בתקופה קשה זו. מי יתן שנזכה לימים טובים ושלווים יותר".

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון