הודעות דוברות הלשכה

מאות פניות לקו הסיוע המשפטי שמפעילה לשכת עורכי הדין לתושבי הצפון

03.08.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הפניות שמגיעות גם לקו 1-800-333-104 שפתחה הלשכה לתושבי הצפון עוסקות, בין היתר, בזכאות התושבים לפיצויים בעקבות נזקי רכוש, היעדרותם ממקומות עבודה, נזק עקיף על הפסד רווחים ועוד.

מאות פניות של תושבי הצפון נרשמו בלשכת עורכי הדין בימים האחרונים, משהודיעה הלשכה על הקמת צוות מיוחד למתן סיוע וייעוץ משפטי בעקבות הלחימה המתמשכת בצפון.

 

כידוע, תושבי הצפון נאלצים בהוראת כוחות הביטחון להפסיק את שיגרת יומם ולשהות במקלטים, חדרי ביטחון ומרחבים מוגנים. עסקים רבים בצפון הושבתו והעובדים נאלצים לשבת בבית. מעסיקים רבים כמו גם עובדיהם אינם מודעים לזכויותיהם, האם הם זכאים לפיצויים עקב הנזקים שנגרמו להם, וכיצד עליהם לממש את זכותם זו.

 

הפניות שמגיעות גם לקו 1-800-333-104 שפתחה הלשכה לתושבי הצפון עוסקות, בין היתר, בזכאות התושבים לפיצויים בעקבות נזקי רכוש, היעדרותם ממקומות עבודה, נזק עקיף על הפסד רווחים ועוד.

 

על מנת לסייע לעצמאים ולעסקים קטנים בנושא הפיצויים הוקם כאמור צוות מיוחד בראשות עורכי הדין יהודה טלמון, סגן נשיא לה"ב (לשכת אירגוני העצמאים) מטעם לשכת עורכי הדין, רחל בן ארי, יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, וחאלד חוסני זועבי, יו"ר ועד מחוז צפון.

 

מדינת ישראל מחויבת מכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים לפצות עסקים בגין הפסדיהם. הצוות הכין מדריך מפורט לאזרחים ולבעלי עסקים, המסביר את זכויותיהם לפיצוי בגין הנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו להם. המדריך המלא כולל גם את פרטיהם המלאים של מוקדי המידע של רשות המיסים, את רשימת יישובי הספר הזכאים לפיצויים וטפסי תביעה. המדריך מפורסם באתר הלשכה במדור "הודעות ועדכונים".

 

הצוות כלל גם מומחים מתחום המיסים והשמאות – עו"ד מאיר מזרחי, רו"ח אמיר אורגד ומר אביב שפירשטיין, המשמש יו"ר איגוד שמאי הביטוח, וכן עו"ד גדעון הולין, מומחה בדיני עבודה, ועוה"ד גל דרור, שמעון לביא, עידית בר עוז, פטריק אלגז, עופר גראור, יעל פנקס, ירון טיקוצקי, שלומית יניסקי רביד, מיכאל הנדלסמן, עופר אטיאס, יוסי חכם ויואב ביין.

 

הצוות יעמוד לרשות הציבור בשאלות מקצועיות שיופנו אליו למספרי הפקס' הבאים: עו"ד יהודה טלמון בפקס' 03-5290888, עו"ד רחל בן ארי בפקס' 04-8370231 ועו"ד מאיר מזרחי בפקס' 03-6129796.

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון