החלטות וחוות דעת

ניהול משרד: האם רו"ח שאינו עו"ד יכול לשמש כמנכ"ל משרד עורכי דין?

03.10.2018

עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית

מנכ"ל חברת עו"ד ו/או מנהל מחלקה משפטית בחברת עו"ד חייב להיות חבר הלשכה או עו"ד זר.

השאילתא:

עוה"ד הפונה ביקשה לדעת האם היא רשאית להעסיק מנהל שאינו עו"ד אלא רו"ח, לעמוד בראש המחלקה המסחרית במשרדה.

 

ההחלטה:

לנוכח הוראות סעיף 59א(א)(3) לחוק לשכת עורכי הדין, התשכ"א-1961 עמדת הוועדה היא כי מנכ"ל חברת עו"ד ו/או מנהל מחלקה משפטית בחברת עו"ד חייב להיות חבר הלשכה או עו"ד זר כהגדרתם בסעיף 98א.

 

(את/111/18 החלטה מיום 29.7.2018)

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון