הודעות דוברות הלשכה

"אפשר לנהל תיקים בבית משפט בצורה הוגנת וחברית מבלי לפגוע בטובתו של הלקוח"

06.07.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

השופטת הילה גרסטל, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, אמרה את הדברים במפגש הכוון תעסוקתי, שקיימה ועדת עורכי הדין הצעירים בשיתוף מרכז ההשמה של לשכת עורכי הדין.

במפגש השתתפו כ- 250 עו"ד והאולם היה מלא, ומחוצה לו עורכי דין רבים המתינו לקבלת ייעוץ שניתן על ידי רכזת מרכז  ההשמה, עו"ד מיכל קרמר-רשף, ונציגות נוספות.

 

בפתח המפגש ציין יו"ר ועדת עורכי הדין הצעירים, עו"ד דורון ברזילי, שהמפגש הוא הקשר הראשון של עוה"ד החדשים עם לשכת עוה"ד. "המפגש תואם את המטרות המרכזיות שהציבה הועדה: לפעול ככל שניתן לקידומם המקצועי של עוה"ד הצעירים, לסייע לעוה"ד ככל שניתן בשלבים הראשונים לקליטתם במקצוע ולפעול להידוק הקשר בין עוה"ד ללשכה".

 

לדברי ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, הרבה מאמץ הושקע בלשכה בשנים האחרונות במציאת עבודה לעו"ד צעירים. "התמזל מזלכם. היום המצב השתפר, הגידול בזרימה  למקצוע הואט, ישראל יצאה מהמיתון ונמצאת בשלב של התפתחות כלכלית מואצת. יש מקומות עבודה לכולכם". עוד הוסיף, שכדי להחליט על תחום ההתמחות המתאים יש לבחון אלטרנטיבות שונות ולרכוש ידע. "המכון להשתלמות עו"ד של הלשכה מציע מגוון השתלמויות לעו"ד צעירים בתעריפים מוזלים תוך שימת דגש על הפרקטיקה".

 

השופטת הילה גרסטל התייחסה לכללי ההתנהגות בבית המשפט. "יש כללי התנהגות שהופכים את בית המשפט לבית משפט ולא לזירת התגוששות. ההתפרצות לדברי החבר שמדבר, למשל, נובעת מתפיסה מוטעית, שאם לא תתפרץ זה ייחשב כהסכמה ולא היא. אף שופט לא סבור כך". והוסיפה "אין חוק שמחייב להתנגד לכל דבר שאומר בא כוח הצד שכנגד. החיים הם גלגל ופעם אחת פונה חבר במצוקה לבקש דחייה ואתם לא מסכימים, חודש אחרי, אתם נקלעים לאותה מצוקה. אפשר לנהל תיקים בצורה חברית ונכונה בלי לפגוע בטובת הלקוח". באשר לאופן ניהול תיק הוכחות בבית המשפט, הדגישה השופטת גרסטל בפני עוה"ד כי "הלקוח שלכם הוא האויב הכי גדול שלכם". והוסיפה כי "חייבים לשבת עם הלקוח ולעבור עימו על כל סעיף וסעיף בתצהיר העדות, לחקור אותו, ולברר עמו כל פרט ופרט, וחשוב שהוא יבין את השפה המפורטת בתצהיר, כדי להימנע ממצבים לא נעימים בעת מתן העדות".

 

עו"ד רני שורץ הציג בפני המשתתפים מצגת רחבה, המפרטת את האופן הראוי לכתיבת קורות חיים תוך שימת דגש על פרטים מדויקים ורלוונטיים לכל משרה אליה שולחים את קורות החיים. עו"ד שורץ ציין, שקיימת חשיבות רבה למשלוח מכתב נלווה לקורות החיים.

 

הגב' טלי ברק, שעוסקת בהשמת בכירים וניהול קריירה, דיברה על עשרת הדיברות להשגת המשרה הרצויה, הדגישה את הדרך הנכונה לכתיבת קורות חיים ופירטה על חשיבות ההכנות לראיונות העבודה. בין היתר, הדגישה את חשיבות התקשורת בראיון, להקשיב היטב לשאלות הנשאלות ולכוונתן, להשיב רק על מה שנשאלים, לדבר אופן בהיר וקולח, להיות ממוקדים ולהקפיד על שפת גוף המשדרת נינוחות ואמינות.

 

הגב' שלומית ברגר, מרכזת בכירה באגף הבחינות והמכרזים בנציבות שירות המדינה, הרצתה על הדרכים לגיוס משפטנים לעבודה בשירות המדינה. הגב' ברגר ציינה בפני המשתתפים שקיימות אפשרויות רבות לעו"ד להיקלט לעבודה בשירות המדינה, והמליצה לעקוב אחר המכרזים השונים המפורסמים באתר הנציבות. לדבריה, לכל אחד הזדמנות שווה להיבחר במכרזים והיא הזימה את השמועה בדבר מכרזים "תפורים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון