הודעות דוברות הלשכה

היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה ונציגי הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה יחתמו על אמנה לטיפוח הכבוד ההדדי בין עורכי הדין

31.07.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

האמנה לטיפוח הכבוד ההדדי בין עורכי הדין היא ההישג הראשון של הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה, שהוקם לאחר שפרקליט המדינה נענה להצעתה של יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, עו"ד רחל תורן, להקימו.

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פרקליט המדינה, ערן שנדר, ונציגי/ות הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה יחתמו על אמנה לטיפוח הכבוד ההדדי בין עורכי הדין.

 

טקס חתימת האמנה יערך מחר, יום ג' 1.8.06, בשעה 15:30 בלשכת היועץ המשפטי לממשלה בירושלים.

 

האמנה היא ההישג הראשון של הפורום המשותף של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה, שהוקם לאחר שפרקליט המדינה נענה להצעתה של יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, עו"ד רחל תורן, להקימו. זאת, בעקבות תלונות של סנגורים פליליים בדבר רדיפה והתנכלות של המשטרה והפרקליטות כלפיהם על רקע ביצוע עבודתם המקצועית, ותלונות הפוכות של פרקליטים.

 

בפורום חברים עו"ד תורן, עו"ד נבות תל-צור, עו"ד נתי שמחוני, עו"ד רחל שיבר-פרקליטת מחוז מרכז, עו"ד רחל אדלסברג-רמ"ד תביעות במטה הארצי ועו"ד אריאלה סגל אנטלר מפרקליטות מחוז ת"א.

 

בישיבות הפורום נקבעו נהלי העבודה של הפורום ונדונו נושאים כגון חקירת עו"ד במשטרה, בדיקת הטענה בדבר מניעה מכוונת של מפגשים עם לקוחות ומיגור התנהגות לא חברית בין עו"ד בבתי המשפט.

 

במסגרת פעילותו יזם הפורום כאמור חתימת אמנה לטיפוח יחסי חברות וכבוד הדדי בין עורכי הדין, לפיה מתחייבים עורכי הדין לפעול להגנה על שלטון החוק, שוויון בפני החוק וזכויות היסוד של האדם; לייצג לקוחות בנאמנות ומסירות תוך שמירה על הגינות ועל יחס של כבוד לבית המשפט; לפעול להגשמת מטרות ההליך הפלילי: חשיפת עבירות והעמדת מבצעיהן לדין תוך שמירה על זכויות נפגעי עבירה, הגנה ללא מורא על זכויות חשודים ונאשמים, חתירה לגילוי האמת וסיוע לבית המשפט לעשות משפט צדק; לגלות בכל ענין מקצועי יחס חברי כלפי חברים למקצוע ולנהוג בדרך ארץ; לפעול לקידום האחווה, לטיפוח יחסי חברות ולשמירה על כבוד המקצוע.

 

האמנה מהווה מסמך דקלרטיבי בעל חשיבות, ולאחר טקס החתימה היא תופץ בין כלל עורכי הדין.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון