הודעות דוברות הלשכה

הלשכה תקיים מחר יום עיון בנושא זכויות האדם במשפט

24.04.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין תקיים יום עיון בנושא זכויות האדם במשפט מחר, יום שלישי, 25.4.06, בשעה 9:00 בבית הפרקליט ברח’ דניאל פריש 10 בתל אביב. בהשתתפות ראש לשכת עורכי הדין של גרמניה ושופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר.

יום העיון הוא ארוע אחד מבין סדרת אירועים ופעילויות משותפות של הלשכה הישראלית עם משלחת גדולה של נציגים בכירים מלשכות עורכי הדין הגרמניות, שהגיעה ארצה ב- 22 באפריל.

 

יום העיון יעסוק בזכות הגישה לבתי המשפט, בזכות למשפט הוגן ובזכות לייצוג משפטי, ובמסגרתו ישאו דברים, בין היתר, ראש לשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, ד"ר ברנרד דומבק, שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר וראש לשכת עורכי הדין בישראל, ד"ר שלמה כהן

 

במסגרת האירועים המשותפים עם נציגי הלשכות הגרמניות נערך טקס חתימת הסכם ידידות בין הלשכה הישראלית לגרמנית, לפיו הן מתחייבות להחליף מידע, לפעול לפיתוח מספר רב ככל האפשר של מגעים אישיים בין עורכי הדין של שתי המדינות, לערוך באופן סדיר ביקורים הדדיים בשתי המדינות, לערוך חילופי עורכי דין ולהגביר את שיתוף הפעולה בכל המובנים. כמו כן, נערכו סיורים של משלחת עוה"ד מגרמניה ונציגי הלשכה הישראלית במוזיאון יד ושם ובבית המשפט העליון, והתקיים מפגש נציגי הלשכות עם הנשיא, פרופ' אהרן ברק. במוקד הביקור, תשתתף המשלחת הערב בטקס המרכזי ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיערך ביד ושם במעמד נשיא המדינה.

 

ביקור המשלחת נערך על רקע הידוק היחסים בין הקהילה המשפטית הגרמנית לבין הקהילה המשפטית הישראלית, ושורה של ביקורים משותפים שנערכו בין נציגי הקהילות המשפטיות של שתי המדינות. ביקור של עורכי דין ישראליים לגרמניה נערך בשנת 2004, בו נפגשו נציגים ישראליים לראשונה עם שרת המשפטים הגרמנית, בריגיטה ציפריס. באוקטובר 2004, בפתיחת שנת המשפט, נפתחה בישראל תערוכה מיוחדת לזכרם של עורכי הדין היהודיים שפעלו בגרמניה ואיבדו את כל אשר היה להם בתקופת השלטון הנאצי. בפתיחת התערוכה השתתפה שרת המשפטים הגרמנית, בריגיטה ציפריס, והיא הגיעה שוב לישראל במאי 2005 על מנת להשתתף באירועים חגיגיים לציון 40 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לגרמניה, בהם השתתפו נציגים של לשכת עורכי הדין בישראל. יצוין כי ב- 1 במאי 2006 בפרנקפורט, תיפתח השתלמות מיוחדת לעורכי דין שתימשך שמונה שבועות.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון