הודעות דוברות הלשכה

נחתם הסכם ידידות בין לשכות עוה"ד של גרמניה וישראל

24.04.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

"טקס החתימה הוא סמל לקשרים ההדוקים שנוצרו בין הלשכות הגרמנית לישראלית". כך אמר אתמול ראש לשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, ד"ר ברנרד דומבק, בטקס מרגש בהשתתפות כ- 100 נציגים בכירים מהקהילות המשפטיות של ישראל וגרמניה.

הטקס, שנערך בלשכת עורכי הדין על רקע יום הזכרון לשואה ולגבורה, שיתקיים ביום 25.4.06, הוא אירוע אחד מבין סדרת אירועים ופעילויות משותפות של הלשכה הישראלית עם משלחת גדולה של נציגים בכירים מלשכות עורכי הדין הגרמניות, שהגיעה ארצה ב-22 באפריל.

 

בפתח הדברים ציין ד"ר דומבק לשבח את העובדה, שזו הפעם הראשונה שנחתם הסכם ידידות עם לשכת עוה"ד במדינה שעמה עומדת הלשכה הגרמנית בקשר. לדבריו, כל הנשיאות של לשכת עורכי הדין ושני שלישים של נשיאי הלשכות המקומיות בגרמניה הגיעו לביקור זה על מנת להביע הערכתם.

 

ד"ר דומבק צטט מספרו של השגריר הישראלי הראשון בגרמניה, אשר בן נתן, שהתייחס לנאמר בספר יחזקאל, לפיו "אמר ה' שהאימרה אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה לא תהיה ביניכם, ובן לא ישא בחטאו של אביו והאב לא ישא בחטאו של בנו". עוד ציין, שהתערוכה "עו"ד ללא זכויות", שתארה את ההתדרדרות במעמדם של עוה"ד היהודים בגרמניה הנאצית ומוצגת במקומות שונים בעולם, העלתה למודעות את מקומם של עוה"ד היהודים בגרמניה.

 

ראש לשכת עורכי הדין בישראל, ד"ר שלמה כהן, ציין שהיחסים בין יהודים לגרמנים הם מורכבים, אולם שתי הלשכות, הגרמנית והישראלית, פיתחו ידידות אמיתית, המבוססת על ערכים של זכויות אדם, וכן על ההכרה בחשיבות שלטון החוק וקיומה של מערכת משפט עצמאית.

 

לדברי ראש הלשכה היחסים בין הלשכות הם מורכבים בשל העבר העצוב והטראגי שלא ניתן לשכוח, ובמיוחד על רקע יום הזכרון לשואה ולגבורה שיצויין מחר. והוסיף, שראוי גם לזכור, שהיה עבר אחר, שלפני המלחמה בראשית המאה ה- 20, עבר של שגשוג ביחסים בין היהודים לגרמניה ופריחה של אישים יהודים בתחומים שונים, ביניהם מאהלר, פרויד, ויטגטשטיין, שונברג, מנדלסון – "אני מקווה שהאמנה עליה אנו חותמים היום תמשיך את המסע לחזק ולהחיות את הקשר בין היהודים לגרמנים, שהיו לו פסגות בעבר, ואני משוכנע שיהיו גם בעתיד", ציין ראש הלשכה.

 

בהסכם הידידות שנחתם בין הלשכות, מתחייבות לשכת עורכי הדין בישראל ולשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, להחליף מידע, לפעול לפיתוח מספר רב ככל האפשר של מגעים אישיים בין עורכי הדין של שתי המדינות, לערוך באופן סדיר ביקורים הדדיים בשתי המדינות, לערוך חילופי עורכי דין ולהגביר את שיתוף הפעולה בכל המובנים.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון