הודעות דוברות הלשכה

לשכות עורכי הדין הישראלית והגרמנית יחתמו על הסכם ידידות

22.04.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

בהסכם הידידות שייחתם בין הלשכות, מתחייבות לשכת עורכי הדין בישראל ולשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, להחליף מידע, לפעול לפיתוח מספר רב ככל האפשר של מגעים אישיים בין עורכי הדין של שתי המדינות, לערוך באופן סדיר ביקורים הדדיים בשתי המדינות, לערוך חילופי עורכי דין ולהגביר את שיתוף הפעולה בכל המובנים.

לשכות עורכי הדין הישראלית והגרמנית יחתמו על הסכם ידידות בטקס מרשים בהשתתפות כ- 100 נציגים בכירים מהקהילות המשפטיות של ישראל וגרמניה. הטקס יערך ביום ראשון, 23.4.06, בשעה 18:30, בבית הפרקליט בתל אביב.

 

הטקס הוא ארוע אחד מבין סדרת אירועים ופעילויות משותפות של הלשכה הישראלית עם משלחת גדולה של נציגים בכירים מלשכות עורכי הדין הגרמניות, שתגיע ארצה ב- 22 באפריל.

 

טקס חתימת הסכם הידידות בין הלשכות יערך במעמד ראש לשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, ד"ר ברנרד דומבק, ונשיאי הלשכות המחוזיות של גרמניה, הקונסולית הגרמנית, גב' אנקה שלים, ראש לשכת עורכי הדין בישראל, ד"ר שלמה כהן, ונציגי לשכה נוספים.

 

בהסכם הידידות שייחתם בין הלשכות, מתחייבות לשכת עורכי הדין בישראל ולשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה, להחליף מידע, לפעול לפיתוח מספר רב ככל האפשר של מגעים אישיים בין עורכי הדין של שתי המדינות, לערוך באופן סדיר ביקורים הדדיים בשתי המדינות, לערוך חילופי עורכי דין ולהגביר את שיתוף הפעולה בכל המובנים.

 

בין האירועים הנוספים שיתקיימו במסגרת ביקור המשלחת מגרמניה, שיימשך עד 26 באפריל, יתקיים מפגש אצל שגריר גרמניה בישראל. ב- 24 באפריל יתקיים סיור בבית המשפט העליון ומפגש נציגי הלשכות עם הנשיא, פרופ' אהרן ברק. במוקד הביקור, תבקר המשלחת ונציגי הלשכה בישראל ביד ושם ותשתתף בטקס המרכזי ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיערך ביד ושם במעמד נשיא המדינה, ב- 24 באפריל. ב- 25 באפריל יתקיים יום עיון מיוחד בנושא "זכויות האדם – זכויות במשפט" בבית הפרקליט בת"א.

 

בסדרת האירועים המשותפים ללשכה הגרמנית והישראלית ישתתפו ראש לשכת עורכי הדין בישראל, ראש הלשכה הגרמנית הפדראלית, ראש הלשכה הגרמנית הפדראלית לשעבר, ד"ר אברהרד הס, שהיה ראש הלשכה הראשון שביקר בישראל בתקופת כהונתו של אחיו כשגריר גרמניה בישראל; נשיא בית המשפט העליון, פרופ' אהרון ברק; שופטי בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, יצחק אנגלרד וגבריאל בך; נשיאת בית המשפט המחוזי בת"א, השופטת עדנה בקנשטיין, שגריר גרמניה בישראל, ד"ר הרלד קינדרמן; יו"ר וועדת יחסים בינלאומיים אוסטריה גרמניה בלשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד יואל לוי, ונציגים נוספים מהוועדה; הקונסולית הגרמנית, ונציגים ממשרד החוץ הישראלי ומהאקדמיה.

 

ביקור המשלחת נערך על רקע הידוק היחסים בין הקהילה המשפטית הגרמנית לבין הקהילה המשפטית הישראלית, ושורה של ביקורים משותפים שנערכו בין נציגי הקהילות המשפטיות של שתי המדינות. ביקור של עורכי דין ישראליים לגרמניה נערך בשנת 2004, בו נפגשו נציגים ישראליים לראשונה עם שרת המשפטים הגרמנית, בריגיטה ציפריס. באוקטובר 2004, בפתיחת שנת המשפט, נפתחה בישראל תערוכה מיוחדת לזכרם של עורכי הדין היהודיים שפעלו בגרמניה ואיבדו את כל אשר היה להם בתקופת השלטון הנאצי. בפתיחת התערוכה השתתפה שרת המשפטים הגרמנית, בריגיטה ציפריס, והיא הגיעה שוב לישראל במאי 2005 על מנת להשתתף באירועים חגיגיים לציון 40 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לגרמניה, בהם השתתפו נציגים של לשכת עורכי הדין בישראל. יצוין כי ב- 1 במאי 2006 בפרנקפורט, תיפתח השתלמות מיוחדת לעורכי דין שתימשך שמונה שבועות.
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון