הודעות דוברות הלשכה

הלשכה: "לא לאשר הטלת אגרות בבקשות ביניים 12 ימים לפני בחירות"

02.03.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין הביעה את התנגדותה להצעה לתיקון תקנות בתי המשפט (אגרות) בדיון בועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת בראשות חה"כ רשף חן. על פי ההצעה תוטל אגרה (בין 100 ש"ח ל- 200 ₪) על כל בקשת ביניים בתיק בית המשפט, בנוסף על האגרה המשולמת בעת פתיחת התיק.

במהלך הדיון בועדת חוקה, מנהל בתי המשפט, השופט בעז אוקון, הודיע ליו"ר הועדה שבכוונתו להידבר עם לשכת עורכי הדין על מנת להגיע עמה להסכמה בענין. חה"כ אופיר פינס השיב בתגובה שנכון יהיה לדחות את הדיון וההצבעה על ההצעה לכנסת הבאה, אולם חרף זאת, קבע יו"ר הועדה דיון בהצעה בתאריך 16 במרץ 2006, 12 יום לפני הבחירות.

 

לדעת הלשכה, הניסיון לקדם תיקון, שמשמעו, למעשה, הטלת מס בעקיפין 12 ימים לפני מועד הבחירות, מהווה מחטף לאור היום. משיחות עם חברי כנסת בועדת חוקה, עלה שרובם מתנגד להטלת האגרה ופגיעה באזרח הקטן. אולם, חברי כנסת רבים הסבירו כי מאחר שהם בתקופת בחירות, הם יתקשו להגיע לישיבה ולהצביע נגד ההצעה.

 

לדברי עו"ד גיל ריבלין, שמייצג את הלשכה בדיונים בועדת חוקה, הנהלת בתי המשפט פעלה לדחיית ההצבעה בישיבת הועדה היום משנכחה שחברי הכנסת יצביעו נגד ההצעה. לאור זאת, מן הראוי לדחות את הדיון וההצבעה בהצעה לכנסת הבאה על מנת שניתן יהיה לקיים דיון ציבורי אמיתי בהשלכותיה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון