הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין לפרקליט המדינה: "לחקור קצין משטרה בימ"ר השפלה על עיכוב וחקירה תחת אזהרה של סנגור"

24.02.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לדברי עו"ד תורן, יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין, מדובר לכאורה במקרה קיצוני של ניצול סמכות ושררה בצורה צינית ושערורייתית.

יו"ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין, עו"ד רחל תורן, פנתה לפרקליט המדינה, ערן שנדר, בבקשה לפתוח בחקירה נגד קצין משטרה בימ"ר השפלה. זאת, בעקבות עיכוב וחקירה תחת אזהרה של סנגור על לא עוול בכפו.

 

בפנייתה לפרקליט המדינה ציינה עו"ד תורן שעורך הדין הציג בפנייתו ללשכה מקרה חמור של התנכלות כלפיו. לדברי אותו עו"ד, לאחר דיון מעצר בבית המשפט ברמלה, כשניהל דו שיח ידידותי עם פקד צחי צורי מימ"ר שפלה על מסעדות והמליץ באוזניו על מסעדה בעיר רחובות, אמר לו פקד צורי שהוא מעדיף לאכול באזור העיר רמלה - לוד. בתגובה אמר לו עוה"ד בבדיחות הדעת, כי הוא מתפלא על כך שאינו חושש שעבריינים יפגעו בו. בעקבות אמירה זו של עוה"ד הודיע לו פקד צורי בתוך אולם הדיונים כי הוא רואה בדבריו איום, עיכב אותו לחקירה ואף לא הסכים שהסנגור ייסע לתחנת המשטרה ברכבו, אלא הצמיד אליו שוטרים שלקחו אותו לתחנה הסמוכה בניידת משטרה, מול קהל הנוכחים בבית המשפט. כשהגיעו לתחנה חקר אותו באזהרה על איומים כלפי עובד ציבור. חשוב לציין, שכאשר הסנגור שאל את השוטר אם יש אישור לעיכובו כנדרש על פי הוראות המשטרה, ענה לו השוטר כי אם לא עיכוב, אזי הוא יעצור אותו.

 

לדברי עו"ד תורן מדובר לכאורה במקרה קיצוני של ניצול סמכות ושררה בצורה צינית ושערורייתית. "הארוע מחייב תגובה מיידית שתביא לידי ביטוי את החומרה של התנהגות השוטר". עו"ד תורן בקשה בפנייתה להורות על פתיחת חקירה במח"ש כנגד השוטר ומנגד על סגירת התיק כנגד הסנגור לאלתר בעילה של "חוסר אשמה". כמו כן, בקשה להשעות את השוטר מיידית מתפקידו.

 

"הננו רואים מקרה זה בחומרה יתירה. דמם של הסנגורים אינו הפקר ולשכת עורכי הדין לא תעמוד מנגד כאשר שוטר פוגע לכאורה בעורך דין בצורה מבישה, תוך ניצול כוחו לרעה ושלא לצורך", ציינה עו"ד תורן.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון