הודעות דוברות הלשכה

יו"ר מפלגת העבודה, חה"כ עמיר פרץ, התייחס למלחמה בשחיתות במפגש בלשכת עורכי הדין: "השדר שחייבים להעביר הוא שדר של דוגמא אישית"

24.02.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כך אמר אתמול יו"ר מפלגת העבודה, חה"כ עמיר פרץ, במפגש בלשכת עורכי הדין בהנחיית חבר הועד המרכזי של הלשכה, עו"ד אייל יפה, ובהשתתפות עשרות עורכי דין. במפגש נכחו גם חה"כ אופיר פינס ויצחק הרצוג.

בפתח המפגש ציינה יו"ר המועצה הארצית של הלשכה, עו"ד ארנה לין, שחה"כ עמיר פרץ מתמודד על ראשות הממשלה מעמדת נחיתות. "הוא דוגל בסדר יום חברתי לצד סדר היום הביטחוני, הוא מאמין בשכר מינימום גבוה יותר כמו שהוא מאמין בשלום". לדבריה, אין צורך להסביר לפרץ את עמדת לשכת עורכי הדין המתנגדת לגביית אגרות על הליכי ביניים בבית המשפט. "לעמיר פרץ אני לא צריכה להסביר שהדבר פוגע בנגישות לבתי המשפט".

 

חה"כ פרץ התייחס למלחמה בשחיתות והדגיש בדבריו שהשדר שחייבים להעביר בנושא זה הוא שדר של דוגמא אישית. "אני גר בשדרות ומרגע שהחלטתי שאני משרת את הציבור אין לי רצון לעשות לביתי. כל צעד כזה יביא לניגוד אינטרסים". והוסיף "אופן החיים של אדם הוא חלק מהנורמות האישיות שלו. הצניעות היא בגין העובדה שאתה חייב לשרת את הציבור. אני חי בשדרות בבית שהיה שווה 180 אלף דולר והיום הוא שווה 120 אלף דולר", ציין חה"כ פרץ.

 

חה"כ פרץ התייחס למערכת המשפט וציין שיעניק גיבוי מוחלט לכל מערכות המשפט בישראל ובכלל זה למוסדות הבודקים, חוקרים, שופטים ואוכפים. לדבריו, "ההרשעה של רוצחי השופט עדי אזר היא חשובה מאוד. לא יתכן ששופטים יחושו מאוימים. המערכת המשפטית תקבל את כל האמצעים הדרושים למצות את החוק".

 

עוד ציין פרץ, שיש לאפשר את נגישות האזרחים למערכת המשפט, והדגיש, בהקשר זה, שיתנגד לאגרות המוגזמות המוטלות על האזרחים המונעות את נגישותם למערכת המשפט.

 

לדברי חה"כ פרץ הוא הראשון שיתמוך ויגבה כינונה של חוקה לישראל. יחד עם זאת, הדגיש שהצעת החוקה הנוכחית לא כוללת הגנה על זכויות נשים, מיעוטים ואוכלוסיות מוחלשות. "אין לנו תוקף מוסרי להשאיר שום קבוצה מחוץ לחוקה", ציין חה"כ פרץ.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון