הודעות דוברות הלשכה

מבקר המדינה: "בשבועות הקרובים יפורסם דו"ח נוסף על ההינתקות"

05.02.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, אמר את הדברים אתמול, 4.2.06, בהשתלמות הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין והמכון להשתלמות עו"ד של הלשכה בים המלח.

המבקר דבר על השינויים במשרד מבקר המדינה, והדגיש שהתקופה הנוכחית מחייבת ביקורת מדינה חריפה יותר, קשוחה יותר וחדה יותר. לכן, לדבריו, חלק נכבד מהדוחות יהיו בזמן אמת, כמו הדו"ח שפורסם לאחרונה, על מיגון ישובי עזה במסגרת תכנית ההינתקות. "מדובר בדו"ח מעשי. חטיבת הביטחון עסקה בזה עם אנשי המקצוע הטובים ביותר שלנו במשרד. אני בטוח שהממשלה והגורמים הממונים ימצאו את הדרך ליישם את המלצות הדו"ח".

 

מבקר המדינה ציין שבשבועות הקרובים יפורסם דו"ח נוסף בזמן אמת בנוגע להינתקות. לדבריו, הדו"ח עוסק בשני נושאים נוספים, בקליטת המפונים בישובים ובתפקוד משרדי הממשלה בהינתקות. עוד ציין, שישנם נושאים נוספים שנבדקים בזמן אמת, ביניהם המינויים הבלתי ראויים במד"א וברשות שדות התעופה, ובקרוב יפורסם דו"ח בנוגע למד"א.

 

המבקר דבר על הצורך לשנות את החוק הקיים על מנת שיאפשרו למבקר לבדוק את יישום הדוחות שלו הלכה למעשה. "אני בדעה שברגע שהדו"ח נחתם חובה עלינו לוודא שהוא מתבצע, שאם לא כן הדו"ח הוא אות מתה. אינני גולש לתחום הרשות המבצעת".

 

כוח נוסף, לדברי המבקר, שיש בידיו הוא התקשורת. "בלי התקשורת אין זכות קיום למבקר המדינה משום שהיא הגשר בינו לבין הציבור, וכשיש את הגשר המבקר יכול לקבל את הגיבוי מהציבור הרחב".

 

עו"ד יורי גיא-רון, חבר הועד המרכזי של הלשכה ונציגה בועדה לבחירת שופטים, שהנחה את המושב עם מבקר המדינה, התייחס לטענות שהועלו נגד הועדה בדבר מיעוט בשופטים מוסלמים. לדבריו, אין לועדה מטרה למנות שופטים מוסלמים אלא שופטים מוסלמים טובים ומתאימים. לצורך כך הוקמה ועדה מקרב נציגי לשכת עורכי הדין לאיתור מועמדים במגזר הערבי ולא רק מוסלמים. בועדה חברים יו"ר ועד מחוז הצפון, עו"ד חאלד חוסני זועבי, יו"ר ועד מחוז חיפה, עו"ד רחל בן ארי ועו"ד מאזן דעאס מהמשולש. עו"ד גיא-רון דחה את הטענות בדבר דילים בועדה. "צריך 5 חברים מתוך תשעה כדי לבחור שופט, ישנם 20 מועמדים לשתי משרות וצריך לבחור את הטובים ביותר. חברי הועדה מדברים ומשכנעים, ומנסים להגיע לאיזון הנכון ברמה המקצועית והגיאוגרפית. באשר לרמת השופטים, לדברי עו"ד יורי גיא-רון, רמת השופטים היא מצוינת. "נכון שבוחרים עשרות רבות של שופטים בסופו של דבר לעיתים רחוקות כנראה שאנו טועים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון