הודעות דוברות הלשכה

לראשונה נערך כנס משותף ללשכות עורכי הדין הישראלית והצרפתית – בצרפת

22.01.2006

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

מטרת הכנס היתה ניסיון לבסס את הקשרים ושיתוף הפעולה בין שתי הלשכות. לאחר פטירתו לפני כשנה של עו"ד יונתן בך, אשר הגה את רעיון קיומו של הכנס, החליטו לשכות עורכי הדין של ישראל וצרפת להקדיש את הכנס לזכרו.

לראשונה נערך בחודש ינואר 2006 כנס משותף ללשכות עורכי הדין הישראלית והצרפתית בעיירת הסקי לה פלאן שבצרפת. בכנס השתתפו כ- 200 איש מתוכם למעלה מ- 100 עורכי/ות דין מישראל, צרפת וארה"ב.

 

הכנס נערך לזכרו של עו"ד יונתן בך, שנפטר לפני כשנה, ואשר הגה את רעיון קיומו של הכנס, אולם לא זכה להשתתף בו. עו"ד יונתן בך יזם חתימה על אמנה לשיתוף פעולה בין לשכות עורכי הדין של ישראל וצרפת. מטרת הכנס היתה ניסיון לבסס את הקשרים ושיתוף הפעולה בין שתי הלשכות. לאחר פטירתו, החליטו לשכות עורכי הדין של ישראל וצרפת להקדיש את הכנס לזכרו.

 

הכנס עסק ב "יחסי ישראל והאיחוד האירופאי", ובהרצאות דנו בתפקודה של ישראל בזירה האירופית וכן ביחסים המשפטיים הנרקמים בין שתי הלשכות.

 

הכנס, בו השתתפו כאמור עורכי דין ישראלים, צרפתים ואמריקאיים, אפשר מפגש מקצועי בלתי אמצעי, שיפתח פתח לקשרים מקצועיים ועסקיים.

 

לדברי יו"ר הכנס, עו"ד מיכאל בך, אחיו של עו"ד יונתן בך ז"ל, "היה זה כנס ראשון מסוגו של עורכי דין ישראלים וצרפתים, וישנה כוונה להפכו למסורת שנתית. כבר בכנס הראשון השתתפו קרוב ל- 200 איש. אני יודע כמה יונתן היה מאושר לראות את כמות האנשים הרבה, את האווירה הטובה ששררה ואת ההצלחה הגדולה של הכנס. במהלך הכנס סוכמו עקרונות להידוק שיתוף פעולה בין שתי הלשכות, וביניהם הקמת רשת networking של עורכי דין משתי המדינות וכן החייאת הסכם לשיתוף פעולה עם לשכת עורכי הדין של פאריס שנחתם בשנות ה- 80".

 

ראש המשלחת הצרפתית, עו"ד הרווה שמולי הביע התרשמותו מהכוונות הרציניות והמקצוענות של המשתתפים והדגיש שהוא רואה חשיבות רבה בהעמקת שיתוף הפעולה בין שתי הלשכות, כפתח ליצירת אפשרויות עסקיות בין שתי המדינות.

 

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון