הודעות דוברות הלשכה

"אין זו תופעה רצויה שהרשות חוקרת את עצמה ובעיקר את כישלונותיה"

19.12.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, שנשא דברים בטקס הסמכתם של 886 עורכי/ות דין חדשים/ות בבנייני האומה בירושלים, במעמד פרקליט המדינה, ערן שנדר, תקף את ממצאי דוחות החקירה שפורסמו לאחרונה על ידי גורמים במשרד המשפטים.

ראש הלשכה התייחס במיוחד לדו"ח מח"ש על ארועי אוקטובר ודו"ח ועדת שופמן שעסקה בפרשת זוזיאשוילי והתאבדותו של עו"ד דיויד וינר ז"ל. לדברי ראש הלשכה אין זו תופעה רצויה שהרשות חוקרת את עצמה ובעיקר את כישלונותיה. "גם דו"ח מח"ש בעניין ארועי אוקטובר וגם דו"ח ועדת שופמן בעניין הטיפול בפרשת זוזיאשוילי והתאבדותו של פרקליטו, חברינו דייויד וינר ז"ל, הן הוכחות חותכות לכך שכשרשות חוקרת את כשלונותיה, הכשלון מוכפל".

 

עוד הוסיף ראש הלשכה "אנחנו נעמוד על כך שהחקירות בשתי פרשיות אלה ימוצו עד תום ולא נאפשר לקבור אותן גם אם היוה"מ לממשלה יחזור ויכנס מסיבות עיתונאים וישתלח אישית במבקרים".

 

פרקליט המדינה, עו"ד ערן שנדר, ציין בפני המוסמכים החדשים שראוי להשמיע ביקורת עניינית, וכי זוהי חובתם כלפי הלקוח וכלפי הציבור. לדבריו, "גם אם כחברה לא נוכל להסכים על תכנים משותפים. נוכל להסכים על הדרך. נסכים על ההגינות ועל הכבוד ההדדי".

 

נציגי ועדי המחוזות ברכו את המוסמכים החדשים במהלך טקס ענידת סיכות הלשכה. עו"ד יוסי תוסיה כהן, יו"ר ועד מחוז ירושלים, ציין שכעו"ד האחריות לטפל בעניינם של הלקוחות תהיה מוטלת על כתפם. עו"ד רחל בן ארי, יו"ר ועד מחוז חיפה, ציינה שמקצוע עריכת הדין אינו עוד מקצוע אלא אורח חיים תובעני ומגוון הנושא בחובו תפקיד חברתי. עוד ברכו עו"ד אילן בומבך, יו"ר ועד מחוז ת"א, עו"ד אבנר צור, סגן יו"ר ועד מחוז הצפון, עו"ד דניאל גרטנר, יו"ר ועד מחוז הדרום, עו"ד אורן פרסקי, יו"ר ועדת ההתמחות ונציגת המוסמכים, ציקי שטרסברג דיל.

 

מנכ"ל הלשכה, עו"ד לינדה שפיר, שהנחתה את הטקס, ציינה שעריכת דין ללא שליחות היא גוף ללא נשמה. עוד ציינה, שהלשכה היא בית חם ותוסס, הפעיל בכל תחומי המקצוע ומביע עמדות במגוון רב של נושאים.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון