הודעות דוברות הלשכה

"הפתרון האמיתי לצמצום הפערים החברתיים הינו יצירת מקומות תעסוקה חדשים ולא פגיעה במדיניות מע"מ אחידה"

13.12.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כך אמר מנהל רשות המיסים לישראל, איתן רוב, בהשתלמות סופשבוע במיסים ומקרקעין שערך המכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עורכי הדין בשיתוף ועדת המסים וועדת קנין, מקרקעין וחוזים של הלשכה במלון הנסיכה באילת. ההשתלמות עסקה במגוון נושאים רחב במסים ובמקרקעין.

בפתח ההשתלמות ברכו ד"ר יורם דנציגר ופרופ' אהרן נמדר, יושבי ראש המכון להשתלמות, את המשתתפים, וכן את מר איתן רוב, מנהל רשות המסים הפורש בסוף חודש דצמבר, ורו"ח (משפטן) ג'קי מצא, מחליפו החל מ- 1.1.06, שהיו בין המרצים בהשתלמות.

 

ד"ר יורם דנציגר התייחס בדברי הפתיחה לבחירות הקרובות, התריע מפני ניהול כלכלת בחירות וקרא להנהגת מדיניות כלכלית אחראית.

 

ההשתלמות נפתחה בהרצאה של מר איתן רוב, בנושא יישום תכנית המסים הרב שנתית בשנת 2006. לדבריו, רשות המסים היא למעשה רגולטור, האמון על כל הכנסות המדינה בסך של 160 מיליארד שקל. רוב פרס בפני המשתתפים מספר מהלכים חשובים וביניהם: איחוד אגף המע"מ עם אגף מס הכנסה, הקמת המוסד למתן החלטות מיסוי מקדמיות (pre-ruling) ביטול מס בולים כליל החל מ- 1.1.2006, מהלכים לקראת ייעול השירות באמצעות מעבר ל- SPC – Single Point Contact – דהיינו צמצום החיכוך של לקוחות עם הרשויות השונות ועוד. בנוסף ציין רוב, שהוא מאמין במדיניות מע"מ אחידה, וכי הפתרון האמיתי לצמצום הפערים החברתיים הינו יצירת מקומות תעסוקה חדשים.

 

המושב שהסעיר את כל המשתתפים, הן על הבמה והן בקהל, היה מושב בנושא תכנוני מס אגרסיביים, בהנחיית עו"ד (רו"ח) יחזקאל פלומין, ובהשתתפות רו"ח (משפטן) ג'קי מצא, עו"ד פנחס רובין, עו"ד אהוד ברזלי, מר יהודה נסרדישי מרשות המסים ופרופ' יצחק הדרי, יו"ר ועדת המיסים של הלשכה. מה שהסעיר את המשתתפים לא היה חובת הגילוי שנקבעה, אלא נושא הקנס בשיעור של 30% העלול להיות מוטל על נישום שמקיים את חובת הגילוי, ורשות המסים חולקת על הלגיטימיות של תכנון המס שהוא מבקש לעשות. עו"ד פנחס רובין כינה את הקנס "קנס על טענה" וציין שהדבר מנוגד לעקרונות המשפט הישראליים ובכללם עקרון השוויון. עו"ד אהוד ברזלי ציין, שהחקיקה עוד בראשית דרכה, ואין לו ספק שהנושאים הדורשים תיקון יתוקנו. פרופ' יצחק הדרי יצא בקריאה לרשות לבטל לחלוטין את הקנס הבלתי לגיטימי, על נישום שמבצע חובתו ומקיים חובת הגילוי, ולהטילו רק על נישום שאינו מקיים חובת הגילוי, כך שלצד ההליך הפלילי יושת עליו הקנס.

 

מושב מיוחד נוסף עסק בנושא של הפקעות מקרקעין בעת החדשה בהנחייתו של עו"ד אילן שרקון, ובהשתתפותם של עו"ד רחל זכאי-נוימן, היועמ"ש של המינהל, עו"ד מאיר דהאן, היועץ המשפטי של מע"צ, ועו"ד נטע דורפמן ממשרד האוצר.

 

פרופ' מיגל דויטש הרצה בהשתלמות בנושא "מגמות בפסיקה בדיני מקרקעין על רקע הקודקס האזרחי", עו"ד משה אשר מרשות המסים הרצה בנושא "קרנות ה- Reit - כלי חדשני להשקעה במקרקעין מניבים", רו"ח פרידה ישראלי מרשות המסים הרצתה על "מיסוי נאמנויות", עו"ד רמי אפרים מעירית ת"א על עסקאות במקרקעין של רשויות מקומיות ופרופ' יצחק הדרי על הנורמה האנטי תכנונית.

 

המשתתפים בהשתלמות נהנו גם ממופע של דינה אור "זה ייגמר בצחוק גדול" ומהרצאה מיוחדת של ד"ר נירית קרקובר על "תקשורת בלתי מילולית".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון