הודעות דוברות הלשכה

המוסד הארצי לגישור של הלשכה יקיים יום עיון בנושא "היבטים רגשיים ומעשיים של הגישור הזוגי"

19.07.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

יום העיון יערך ביום חמישי, 21.7.05, בין השעות 16:00 – 19:30 בבית הפרקליט בת"א ויעסוק בפתרונות "גישוריים" לאי ודאויות משפטיות – בהסכמי ממון וגירושין וב"רגשות בריקוד הזוגי".

בפתח התכנית ישא עו"ד משה צ'צ'יק, יו"ר (משותף) של המוסד הארצי לגישור, דברי ברכה. עו"ד שמוליק מורן ידבר על פתרונות "גישוריים" לאי ודאויות משפטיות – בהסכמי ממון וגירושין, ומר שמואל גרזי, פסיכולוג קליני, מטפל פרטני וזוגי, ידבר על רגשות בריקוד הזוגי.

 

הגישור המשפחתי הוא התחום המורכב ביותר מבין נושאי הגישור, מאחר שמדובר בדיני נפשות ממש. עוצמות הקונפליקט גבוהות ביותר כתוצאה מניפוץ החלום הזוגי, קיימת דאגה וחרדה גדולה מאוד ביחס לעתיד ולשלומם של הילדים ושיקול הדעת של בני הזוג לרוב נפגם. תפקיד המגשרים לסייע ולשמש מקור ביטחון וכן להוביל אותם ליציאה מהמשבר ולמציאת פתרון.

 

המוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי בלשכה פועל מזה 6 שנים להטמעתו של הגישור, להכשרת עורכי דין כמגשרים ולקידום מקצועיותם ואף יוזם פרויקטים חדשים בתחום.

 

המוסד הארצי לגישור מפעיל "קו חם" לטיפול מיידי בקונפליקטים בין עורכי דין. ההחלטה על הקמת המרכז לטיפול בקונפליקטים בין עורכי דין התקבלה על רקע הגידול המתמיד במספר הקונפליקטים והסכסוכים המתגלעים בין חברי הלשכה. במסגרת הפרויקט הנ"ל הליך הגישור מתבצע בהתנדבות על-ידי עורכי דין מגשרים, בעלי ותק של למעלה מ- 10 שנים.

 

בנוסף, כדי לקדם את הליך הגישור ולהגביר את מודעות הציבור לחשיבותו ויתרונותיו של ההליך, מציע מוסד הגישור לערוך בהתנדבות גישורים בתיקי תביעות קטנות ובתיקים שסכום התביעה אינו עולה על 17,800 ₪.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון