הודעות דוברות הלשכה

מפגש הכוון תעסוקתי לעורכי הדין הצעירים

01.07.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כ- 200 עורכי דין צעירים השתתפו במפגש הכוון תעסוקתי מיוחד שיזמו הועדה הארצית של עורכי הדין הצעירים בלשכת עורכי הדין, בראשות עו"ד דורון ברזילי, ומרכז ההשמה של הלשכה.

במהלך המפגש קוימו ראיונות קצרים מטעם מרכז ההשמה, שכללו, בין היתר, ייעוץ אישי לכתיבת קורות החיים של המשתתפים. זאת, במטרה לקדם את עורכי הדין דורשי העבודה בתהליך מציאת מקום העבודה המתאים.

 

בפתח הדברים ברך ד"ר יורם דנציגר, יו"ר (משותף) של המכון להשתלמויות עו"ד של הלשכה, את עורכי הדין הצעירים. עו"ד דנציגר הדגיש את חשיבות רכישת הידע וההתמקצעות. לדבריו, למקצוע עריכת הדין שלושה היבטים. מדובר במקצוע מכובד שפרנסה בצידו, וכן במקצוע שיש בו שליחות ויעוד ציבוריים, ובנוסף, על עוה"ד לעזור לבית המשפט לעשות משפט צדק.

 

בהמשך, נהנו עורכי הדין מהרצאות מעשיות. עוה"ד יורם סגי זקס, יו"ר צוות המעצרים של הפורום הפלילי של הלשכה, הרצה בנושא "רזי המשפט - עצות להופעה מוצלחת בבית המשפט", ותרם לקהל מניסיונו הרב. עו"ד סגי זקס המליץ להקפיד על שפת גוף מתאימה, וכן להימנע מלשאול במסגרת חקירה נגדית שאלה אחרונה שעלולה להרוס את כל החקירה.

 

הגב' סילבי שרגא ממכון "הדס" הרצתה בנושא "התנהגות במהלך ראיון עבודה והכנה למבדקים", והעניקה למשתתפים "טיפים" לקראת ראיונות העבודה ומבחני המיון השונים המצפים להם. הגב' שרגא המליצה להתכונן לראיון עבודה כפי שמתכוננים לכל מבחן אחר.

 

את הערב חתמה הרצאתו של עו"ד עמי קובו מהסניגוריה הציבורית הארצית שהרצה בנושא "קבלת תיקים לייצוג במסגרת הסניגוריה הציבורית הארצית - מדיניות ונהלים". עו"ד קובו פרט בפני המשתתפים/ות את מבנה הסנגוריה ותפקידיה, וכן הסביר על אופן חלוקת התיקים.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון