הודעות דוברות הלשכה

משרד המשפטים הגרמני אישר צו המאפשר לעו"ד ישראלים לפתוח משרד בגרמניה

28.06.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לאחרונה אושר צו המאפשר לעו"ד מישראל לפתוח משרד ולהתיישב בגרמניה על פי סע’ 206 לתקנות לשכת עורכי הדין הפדראלית של גרמניה. ההודעה על כך נמסרה לעו"ד מיכאל קמפינסקי, סגן יו"ר ועדת יחב"ל אוסטריה גרמניה בלשכה ומזכיר עמותת המשפטנים ישראל-גרמניה, המטפל בנושא.

מהלך חד צדדי זה לטובת עורכי הדין הישראליים קודם במהירות ובאופן אישי ע"י שרת המשפטים הפדראלית של גרמניה, הגב' בריגיטה ציפריס. זאת, לאור מערכת היחסים ההדוקה הקיימת בינה לבין ראש הלשכה וחברי ועדת יחסים בינלאומיים של הלשכה בראשותו של עו"ד יואל לוי ועמותות המשפטנים ישראל-גרמניה.

 

על פי התקנות, עו"ד ישראלי יהיה רשאי להתיישב בגרמניה ולפנות ללשכת עורכי הדין המקומית בבקשה לקבלת רישיון, תוך המצאת מסמכים מתאימים ותשלום אגרה. עוה"ד הישראלי יהיה רשאי לתת ייעוץ במשפט ישראלי ובמשפט בינ"ל פומבי בלבד. על עורך הדין יהיה לציין ליד שמו באותיות לטיניות Orech-Din. עם קבלת הרישיון מהלשכה המקומית יהיה על עורך הדין הישראלי, במידה ואינו אזרח הקהילה האירופאית, לקבל היתר שהיה בגרמניה, בהליך פשוט יחסית.

 

ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, ברך על המהלך החשוב, והדגיש שמדובר בחקיקה מתקדמת ביותר בתחום חופש העיסוק של עורכי דין זרים – אפילו אינם אזרחי הקהילה האירופאית.

 

לתמצית התקנות/דברי הסבר (תרגום לעברית) – לחצו כאן

 

קובץ להורדה
qualification_germany.doc
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון