שאילתות

אימות יפוי כוח כללי הניתן לעורך דין

27.06.2005

ועדת נוטריונים

האם יפוי כוח כללי, הניתן לעורך דין כשלוחו של לקוחו, ניתן לאימות על ידי עורך הדין עצמו מכוח סעיף 91 לחוק לשכת עורכי הדין, או שגם במקרה זה נדרש אימות החתימה על ידי נוטריון?

על פי סעיף 20 לחוק הנוטריונים, התשל"ו – 1976, יפוי כוח כללי, שנותן אדם למאן דהו, חייב להיות נוטריוני.

 

הסיפא של סעיף זה קובעת שההוראה הנ"ל "אינה גורעת מסעיף 91 לחוק לשכת עורכי הדין".

 

לפיכך, יפוי כוח כללי, שנותן לקוח לעורך דינו וחתימתו מאומתת על ידי עורך הדין, לא חייב להיות נוטריוני.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון