הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה לשרת המשפטים: "יש לשקול מחדש את הפעלת המשמרת השניה בבתי המשפט"

27.06.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לדברי ראש הלשכה, שנתיים לאחר הפעלת המשמרת השניה, הניסיון מלמד שמדובר בכישלון חרוץ.

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, בקש משרת המשפטים, ציפי לבני, שהשתתפה בישיבת הועד המרכזי של הלשכה, לשקול מחדש את הפעלת המשמרת השניה בבתי המשפט. כמו כן, בקש מהשרה לקדם בחקיקה את המלצות דוח ועדת גרסטל לעריכת רפורמה מקיפה בבחינות הלשכה ובתקופת ההתמחות.

 

לדברי ראש הלשכה, שנתיים לאחר הפעלת המשמרת השניה, הניסיון מלמד שמדובר בכישלון חרוץ. "למשמרת השניה תפוקה עלובה של כ- 10% לעומת התפוקה של משמרות הבוקר בבתי המשפט, שלא לדבר על העוול שנגרם לעורכי הדין ולעורכות הדין כתוצאה מהניסיון המוזר הזה", ציין ראש הלשכה.

 

שרת המשפטים ציינה שתבצע בדיקה של הנתונים בדבר התפוקה של שופטי המשמרת השניה, ותשקול את הענין. באשר לקידום דוח ועדת גרסטל, ציינה השרה, שהיא מייחסת חשיבות רבה לתקופת ההתמחות, הואיל ומקצוע עריכת הדין עוסק בדיני נפשות ויש להקפיד על תקופת הכשרה ראויה.

 

בנוסף, קרא ראש הלשכה לשרה שלא לתמוך בהצעת חוק בנושא הוידיאו קונפרנס, לפיה שופט ישלול חירותו של אדם כאשר הוא צופה בחשוד דרך מכשיר וידיאו בתא המעצר, והחשוד אינו זוכה ליומו בבית המשפט.

 

ראש הלשכה אף קרא לשרה להתנגד להצעת חוק המגבילה את חופש השיח בין האסיר לפרקליטו על ידי הצבת סוהר, וכן מונעת או מגבילה מפגשים של אסירים עם עו"ד. "זכויות היסוד קיימות לא רק בשביל היפים והנקיים אלא גם עבור הנקלים והמצורעים".

 

שרת המשפטים אף התייחסה למשוב השופטים. לדבריה, לא הבינה את התנגדותם של השופטים למשוב, והיא מאמינה שרצוי לבקר שופט. השרה ציינה שלאחר שניסתה לגשר בין הצדדים היא סבורה שעל השופטים ועורכי הדין מוטלת האחריות לפתור את הסכסוך שנוצר ביניהם.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון