הודעות דוברות הלשכה

"יש לקיים פריימריז בכל המפלגות לרבות במפלגת שינוי"

26.06.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כך אמר העיתונאי דן מרגלית במפגש עם הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין, שבו נשא דברים גם פרופ’ מרדכי קרמניצר בנושא "שחיתות, הינתקות ואקטואליה".

יו"ר הפורום הפלילי, עו"ד רחל תורן, הציגה את השאלות לדיון, ובין השאר ביקשה מהמוזמנים להתייחס לטענה שהועלתה ע"י פוליטיקאים ועיתונאים בדבר קשר בין חקירת ראש הממשלה לבין תוכנית ההינתקות.

 

פרופ' מרדכי קרמניצר, ממובילי המאבק בשחיתות, תקף את גניזת התיק נגד ראש הממשלה בפרשת האי היווני. לדבריו, היועץ המשפטי לממשלה הפעיל שיקולים רחבים יותר מאלה שעליו היה לשקול, ושם עצמו בתפקיד בית המשפט ובכך החטיא את תפקידו כמי שאמון על התביעה. "לא יתכן שהיועץ ישמע גרסה של חשוד ויכריע בתיק. זוהי מכת מוות לתיקי שחיתות רציניים", ציין קרמניצר.

 

פרופ' קרמניצר התייחס גם לפרשת מזרחי, והתמודד עם הטענה, לפיה מזרחי לשיטתו הוא בבחינת "האתרוג" שיש לשמור עליו כחלק מהמאבק בשחיתות. לדבריו, מאחר שמזרחי לא הועמד לדין פלילי וגם לא לדין משמעתי, לא היה מקום להדחתו. "הפקדת עתידו של מזרחי בידיו של הנגבי היא חיזיון סוראליסטי", ציין קרמניצר, והוסיף, שהדבר משדר מסר שלילי לרשויות אכיפת החוק במאבקן בשחיתות.

 

 

דן מרגלית, הנאמן לסדרת הפרסומים נגד השחיתות הציבורית, ציין שיש מקום למעורבות גדולה יותר של רשויות אכיפת החוק בהתוויית דרך להדברת השחיתות השלטונית. לדבריו, רק לאחר שהמערכת המשפטית תקבע רמת ענישה ראויה ומתאימה, יתפתחו נורמות ציבוריות שימגרו את השחיתות.

 

בהקשר זה, ציין שאם היו כבר לפני שנים מקפידים על אמת מידה ציבורית ראויה אז הכור הגרעיני בדימונה לא היה קם וזה היה הפסד גדול. מרגלית הביע דעה נחרצת בדבר הצורך לקיים פריימריז בכל המפלגות לרבות בשינוי, וכן זכות הצבעה רק למי שעומד בתנאי סף שיצביעו על חברות אמיתית במפלגה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון