הודעות דוברות הלשכה

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה לדחות את תיקון 24 לחוק ההוצאה לפועל

22.06.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הכנסת אישרה בקריאה ראשונה ברוב גדול את דחייתו של תיקון 24 לחוק למועד שייקבע על ידי שרת המשפטים. כזכור, תיקון 24 לחוק, שנכנס לתוקף בראשית ינואר 2005 מאפשר הגשה של תביעות על סכום כסף קצוב בסכומים של עד 50,000 ₪ ישירות לביצוע בלשכות ההוצאה לפועל ללא צורך בקבלת פסק דין מבית המשפט.

לשכת עורכי הדין התנגדה להחלתו של תיקון 24 בכלל ובמיוחד בהעדר קביעה של שכר טרחה עבור ביצוע ההליך החדש של תביעה לסכום קצוב. עוד טענה הלשכה, שללא קביעה מיידית של שכר טרחה בהליך החדש תהיה פגיעה בזכויות בעלי החוב, שמעתה יצטרכו לממן את ההליכים מכיסם עד לקבלת החלטה שיפוטית בדבר החזר ההוצאות המגיע להם. הלשכה בדעה, שיש לדחות את ביצוע החוק עד להשלמת כל ההסדרים המקדימים הנחוצים להפעלתו.

 

גם בכירים בהנהלת בתי המשפט ציינו, שעם הפעלתו של התיקון התגלו קשיים מערכתיים ביישומו. במשך מספר חודשים מאז נכנס התיקון לתוקף, נמנעו עורכי דין רבים מלהגיש תביעות לפיו בשל חוסר הוודאות של השלכותיו. עקב כך, גם הנהלת בתי המשפט, האחראית על מערכת ההוצאה לפועל במשרד המשפטים, תמכה בדחיית התיקון.

 

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, בירך על ההחלטה לדחות את תיקון 24. לדבריו, הדחייה מתבקשת על מנת לתת שהות נוספת לאחראים על מערכת ההוצאה לפועל לבחון את דרך יישומו של התיקון ולהפיק לקחים בעקבות הליקויים שהתגלו במתכונתו הנוכחית.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון