הודעות דוברות הלשכה

צוות משותף של נציגי לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה החל לפעול

22.06.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הצוות הוקם בעקבות תלונות של סנגורים בדבר התנכלות מצד המשטרה והפרקליטות.

הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין ופרקליטות המדינה הקימו צוות לשיתוף פעולה הדדי שהחל לפעול בימים אלה.

 

הרעיון להקים את הצוות נולד בעקבות ביקורו של פרקליט המדינה, ערן שנדר, בישיבת הפורום הפלילי לפני מספר חודשים, ביום בו נערכה הלוויה של עו"ד דיויד וינר ז"ל. באותה ישיבה, שהיתה טעונת רגשות במיוחד, העלו עורכי דין רבים טענות נגד פרקליטות המדינה ונגד המשטרה. בין השאר קבלו על תחושת רדיפה והתנכלות, על כך שהמשטרה מזהה אותם עם שולחיהם, מונעת במכוון קיום מפגשים עם לקוחותיהם כשהם נתונים במעצר, על כך שסנגורים נחקרים בעצמם באזהרה ממניעים זרים, על רקע ביצוע פעילותם המקצועית וכו'.

 

יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, עו"ד רחל תורן, הציעה לפרקליט המדינה להקים צוות לשיתוף פעולה שיבחן ויטפל בעניינים אלה וינסה לפתור מחלוקות עקרוניות, למגר תופעות פסולות ולקדם הידברות הדדית. פרקליט המדינה נענה להצעה, ולאחרונה הוקם צוות הכולל את יו"ר הפורום הפלילי, עו"ד תורן, עו"ד נתי שמחוני ועו"ד נבות תל-צור. מטעם המדינה חברים בצוות: פרקליטת מחוז מרכז, עו"ד רחל שיבר, סגנית פרקליטת מחוז ת"א, עו"ד אריאלה סגל, ורמ"ד תביעות במטה הארצי, עו"ד רחל אדלסברג.

 

הצוות קיים בינתיים שתי פגישות עבודה, בראשונה נקבעו מטרות פעילותו וכללי התנהלותו ובפגישה השניה נדון הנושא המקצועי-אתי הראשון שעסק במיגור התנהגות לא חברית בין עורכי דין, כגון שיסוי לקוחות כנגד עורכי הדין (בין כנגד באי כוחם הסנגורים ובין כנגד התובעים - באי כוח הפרקליטות או המשטרה), שימוש בלשון פוגעת ומעליבה - אישית ומקצועית - במהלך דיונים משפטיים ואיחורים שיטתיים לדיונים משפטיים. בפגישה הועלו הצעות ראשוניות להדברתה ומיגורה של התופעה, הצעות שטרם גובשו ליישום מעשי.

 

בישיבות הבאות יידונו גם נושאים נוספים כגון חקירות של עורכי דין על רקע פעילות מקצועית, מניעה מכוונת של מפגשים עם עצורים, תחושת רדיפה של סנגורים ותובעים.

 

כל חברי הצוות הביעו רצון לשיתוף פעולה וראו חשיבות רבה וחדשנות בעצם הקמתו. החברים תולים תקוות רבות בסיכוייו לטפל בקידום נושאים עקרוניים העומדים על סדר יומם של כל העוסקים בתחום הפלילי.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון