הודעות דוברות הלשכה

יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ בכנס השנתי באילת: " על הממשלה לקבוע בחוק יעדי תעסוקה כפי שהיא קובעת את יעדי התקציב"

01.06.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לדברי יו"ר המועצה הארצית, עו"ד ארנה לין, שהנחתה את המושב, לא ייתכן שהממשלה ובכלל זה שר העבודה יתחמקו מהדיון העקרוני ויאמצו את המדיניות של האוצר ללא עוררין.

יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, דיבר בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת במושב בהשתתפות כ- 2,500 עו"ד ובני משפחותיהם. במושב בהנחיית יו"ר המועצה הארצית של הלשכה, עו"ד ארנה לין, השתתפו גם שר הבינוי והשיכון, יצחק הרצוג, מנהלת המחלקה לענייני עבודה בפרקליטות המדינה, עו"ד נורית אלשטיין ועו"ד רפי הולין.

 

יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, ציין שהממשלה צריכה לקבוע בחוק יעדי תעסוקה כפי שהיא קובעת את יעדי התקציב. לדבריו, הוא בטוח שאם תעשה כן המשק יתארגן בהתאם. "לכל דבר יש תו תקן, אין תו תקן לעבודה ואין תו תקן אנושי לעובד", ציין פרץ. עוד אמר פרץ שנשיא מנפאואר, יוסי קוצ'יק, שהיה מנהל השכר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, בקש ממנו להקים יחידת אכיפת חוקי עבודה, מאחר שאפילו חברות כוח האדם כבר לא עומדות בשחיתות המוסרית והמשפטית של מכרזי כוח אדם. לדבריו, כדאי שהתקשורת תבדוק מי תומך בהקפאת חוק חברות כוח אדם, ומי ממן את הפריימריז של החברים האלה, כי זה הקשר הכי מובהק בין הון לשלטון שהוא מכיר.

 

לדברי שר הבינוי והשיכון, יצחק הרצוג, העבדות האמיתית במאה ה- 21 היא השעבוד לגיל הביולוגי. אנשים מעל גיל 50 לא קיימים בשוק העבודה "אם אתה מעל גיל 50 אתה לא שווה כלום", אמר השר הרצוג.

 

מנהלת המחלקה לענייני עבודה בפרקליטות המדינה, עו"ד נורית אלשטיין, ציינה שהחברה הישראלית הפכה למלכודת עוני. לדבריה, מדינת ישראל היא מדינת רווחה כוזבת, שגורמת לשכבות אוכלוסיה ניכרות לחוות התמכרות להעדר תעסוקה ולתלות בקצבאות.

 

עו"ד רפי הולין ציין, שבעידן שבו שמים את האדם במרכז צריך ליישם את הכלל הזה גם לעובדים. לדבריו, עבדות במאה ה- 21 זה עובדי חברת כוח אדם שהם "עובדים שקופים", ומי שעשה את השימוש הכי גדול בעובדי כוח האדם הוא מדינת ישראל.

 

לדברי יו"ר המועצה הארצית, עו"ד ארנה לין, חובתה של הממשלה לערוך דיון עקרוני לגבי שוק העבודה, יעדיו והיחס שבינו לבין החברה בישראל. לדבריה, לא ייתכן שהממשלה ובכלל זה שר העבודה יתחמקו מהדיון העקרוני ויאמצו את המדיניות של האוצר ללא עוררין. עוד הוסיפה, שלא ייתכן שהיועץ המשפטי לא יכפה על הממשלה דיון כזה בהתחשב בזילות הנוראה של הפרת חוקי העבודה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון