הודעות דוברות הלשכה

בית המשפט המחוזי בת"א: "אידאה - זכויות הגבר במשפחה" מנועה מלתת שירותי משפטיים

06.07.2016

דוברות הלשכה

בית המשפט המחוזי בת"א אסר על שאול מני נוי, בעל העסק "אידאה - זכויות הגבר במשפחה" לתת שירותי משפטיים. פסק הדין ניתן בעקבות תביעה שהגישה הלשכה נגדו בחשד להסגת גבול מקצוע עריכת דין בתחום דיני משפחה ומעמד אישי.

הוועדה להגנת המקצוע של לשכת עורכי הדין בראשותם של עורכי הדין יוסף ויצמן ומשה טייב, הגישה תביעה בבית המשפט המחוזי בת"א נגד מר שאול מני נוי, המפעיל עסק שם "אידאה - זכויות הגבר במשפחה". לטענת הלשכה, שיוצגה על ידי עו"ד ערן זהר ממשרד עוה"ד עדני-זהר, מספק שאול נוי שירותים של ייעוץ משפטי ראשוני בתשלום לגברים המצויים בהליכי גירושין, ובנוסף מתווך ביניהם לבין עורכי דין תוך גביית דמי תיווך גבוהים ביותר עבור ההפניה לעורכי הדין (ת"א 7418-12-15).

 

בדיון שהתקיים ביום 6.7.16 לפני כב' השופטת ד"ר דפנה אבניאלי ניתן צו בהסכמת הצדדים, האוסר על שאול נוי מעתה ואילך לפעול בין בעצמו ובין באמצעות אחרים למתן ייעוץ משפטי ושירות משפטי או לפרסם מתן שירות כזה. כמו כן, ניתן צו המחייב אותו מכאן ולהבא לפנות ללקוחותיו ולהודיע להם, שאינו נותן שירותים משפטיים. עוד נאסר עליו להפנות בתשלום לקוחות לעורכי דין לצורך מתן שירותים משפטיים.

 

עו"ד יוסף ויצמן, שנכח בדיון עמד על כך שבימ"ש יקבל את כל הסעדים שביקשה הלשכה בתביעתה נגד הנתבעת, היות שהם עולים בקנה אחד עם טובת הציבור, ששירותים משפטיים יינתנו על ידי הגורם המקצועי והמוסמך.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, בירך על פסק הדין, ואמר, כי הלשכה לא תניח לאף גורם שמסיג את גבול מקצוע עריכת דין להמשיך בעיסוקו הבעייתי באין מפריע. "אנו נמצה את הדין עם כל מסיג גבול, המסכן את הציבור במתן שירות ללא הכשרה מקצועית נאותה וללא הסמכה".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון