הודעות דוברות הלשכה

שר האוצר בכנס לשכת עורכי הדין באילת: "אנשים יתמנו לתפקידים לפי כישורים ולא לפי הקשרים"

31.05.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כך אמר היום שר האוצר, בנימין נתניהו, בכנס לשכת עורכי הדין באילת בהשתתפות כ- 2,500 עו"ד ובני משפחותיהם. שר האוצר דיבר באירוע לחלוקת אותות הוקרה לשבעת עו"ד "יקירי המקצוע", שהוקדש לזכרו של השופט עדי אזר ז"ל.

לדברי שר האוצר אין היום יותר העסקה של קרובי משפחה בחברות ממשלתיות. "העברנו הנחיה פשוטה שאסור להעסיק קרובי משפחה בדרגה ראשונה. זה נגמר. צריך להנהיג גם סטנדרט מקובל למינויים פוליטיים, שניתן יהיה למנות מי שיש לו השקפות עולם דומות לאלה של השר – אבל שיהיה בעל הכישורים הטובים ביותר לתפקיד".

 

בתגובה לשאלה על הצעת החוק לביטול הדרישות המיוחדות למינוי חברי מרכז לחברות ממשלתיות, ציין שר האוצר, שהוגשו תיקונים להצעה והוא מקווה שהתיקונים יתקבלו.

 

שר האוצר ציין, שכדי לתת תמריץ לפעילות הכלכלית ולהביא לצמיחה, צריך לצמצם את הוצאות הממשלה ולהוריד מיסים. "פתחנו מונופולים כמו הנמלים ועכשיו הבנקים, הפרטנו גופים שחיכו להפרטה עשרות שנים, כמו בזק, אל על, בנק דיסקונט וצים. גם לאומי יימכר. גם בתי הזיקוק. אני רוצה שתהיה שם תחרות, לא שהם יעברו ממונופול ממשלתי למונופול פרטי", ציין נתניהו.

 

"היום, המשק שלנו צומח יותר מכל מדינה מערבית אחרת. ובגלל הצמיחה יש לנו יותר מיסים. אנחנו יכולים לתת חצי מיליארד שקל לסל התרופות. להחזיר כסף לקשישים. להקים מפעלי הזנה ל- 150 אלף איש. אצלנו הצמיחה היא ארבעה אחוזים ונצמח עוד. יש לנו יכולות טכנולוגיות שאין בקפריסין ואין באירלנד. אנחנו יכולים להדביק את הפער".

 

ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, ציין שהאירוע מוקדש לזכרו של השופט עדי אזר ז"ל. לדבריו, ציבור עוה"ד אבל והמום לנוכח קטילתו של השופט אזר בידי רוצח שפל. "התואר יקיר המקצוע אין בו כדי להכיל את עוצמת ההכרה שהיינו נותנים לשופט אזר. מותו קטע קריירה שיפוטית מזהירה ימים ספורים לפני מינויו כשופט קבע בבית המשפט המחוזי". השנה נבחרו לקבל את אות יקירי המקצוע עו"ד תא"ל במיל צבי ענבר, שהיה פרקליט צבאי ראשי והיועץ המשפטי הראשון של הכנסת, עו"ד דב שילנסקי, שכהן כיו"ר הכנסת בכנסת ה- 12, עו"ד מרדכי וירשובסקי, חבר הכנסת לשעבר, עו"ד אליהו שילה ועו"ד יצחק יחיאל, מוותיקי עוה"ד בארץ, עו"ד וליד סאלח ועו"ד יהודית סהר.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון