הודעות דוברות הלשכה

מדים חדשים לעורכי הדין

27.05.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין מרעננת את הכללים להסדרת מדי משפט.

המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד ארנה לין אשרה ברוב גדול כללים חדשים להסדרת מדי משפט לעורכי דין המופיעים בפני בתי המשפט. הכללים טעונים אישורה של שרת המשפטים.

 

על פי דברי ההסבר, ההצעה לרענן את הכללים בנושא באה בעקבות התרופפות בהקפדה על לבוש של עורכי/ות דין בעת הופעה בבית המשפט.

 

אם על פי הכללים הקיימים מדי משפט של עורכי דין הם חולצה לבנה, עניבה שחורה ומקטורן שחור או כחול כהה, הרי שהכללים החדשים רחבים ומפורטים יותר. על פי הכללים החדשים המדים יהיו חולצה לבנה בעלת צווארון עם שרוולים ארוכים או קצרים, עניבה בצבע שחור או כחול כהה, מכנסיים ארוכים בצבע שחור או כחול כהה, מקטורן בצבע שחור או כחול כהה, או חליפה בצבע שחור או כחול כהה ונעליים סגורות בצבע כהה – ואין מקום לסנדלים פתוחים, נעלי התעמלות וכיו"ב.

 

מדי משפט של עורכות דין על פי הכללים הקיימים הם חולצה לבנה בעלת צווארון ושרוולים וחליפה בצבע שחור, או כחול או שמלה שחורה חסרת שרוולים או שמלה שחורה בעלת שרוולים עם צווארון לבן. על פי הכללים החדשים המדים יהיו חולצה לבנה בעלת צווארון עם שרוולים ארוכים או קצרים, מכנסיים בצבע שחור או כחול כהה, מקטורן בצבע שחור או כחול כהה, או חליפה בצבע שחור או כחול כהה, או שמלה שחורה עם שרוולים ארוכים או קצרים עם צווארון לבן ונעליים בצבע כהה.

 

כמו כן, נקבעה בכללים החדשים חובת גלימה שחורה (שדוגמתה מצויה בבית הלשכה בירושלים) גם בבית משפט מיוחד בערכאה עליונה נוסף על בית המשפט העליון ובית המשפט המחוזי. וכן, הוארכה תקופת הפטור מלבישת מקטורן בחודשיים – מיום 1 באפריל עד 30 בנובמבר של כל שנה.

 

במהלך הדיון במועצה הארצית הועלו הצעות מהצעות שונות ביניהן לבטל כליל את חובת המקטורן וכן להסיר כל מגבלה על לבוש כמו בארה"ב. לדברי יו"ר המועצה הארצית, עו"ד ארנה לין, אישור הכללים החדשים היה חשוב ומתבקש על מנת לעצור את ההתרופפות שחלה באי ההקפדה על לבוש הולם בעת הופעה בבית המשפט, ומאידך היה מקום להרחיב את הכללים ולהתאימם לימינו".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון