הודעות דוברות הלשכה

שר הפנים אופיר פינס במפגש בלשכה: "בתוך חודשיים אציג הצעת חוק להסדרת נישואין של פסולי חיתון"

26.05.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הדברים נאמרו במסגרת מפגש תרבות יום ה’ בלשכת עורכי הדין בהנחיית יו"ר ועד מחוז חיפה של הלשכה, עו"ד רחל בן ארי, ובהשתתפות עשרות עורכי/ות דין. מדובר היה במפגש מוצלח מאוד במסגרתו הציג השר את הרפורמות הרבות שבכוונתו לערוך במשרד הפנים.

ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, בפתח הדברים ציין לשבח את עמדתו הנחרצת של אופיר פינס דווקא כשר הפנים נגד הוראת השעה שהוארכה, הנוגעת להתאזרחות בני זוג מהשטחים הנשואים לאזרחים ישראלים. לדבריו, הוראת השעה היא מפלה וגזענית, והשר פינס הביע עמדה אמיצה זו בפני הממשלה.

 

שר הפנים ציין, שהוראת השעה שאסרה על התאזרחות פלשתינים היא בלתי חוקית בעליל. לדבריו, הציע להרחיב את ההוראה ולאפשר לנשים מעל גיל 20 לקבל אישור על פיה. זאת, במיוחד לאור העובדה שמבחינה ביטחונית אף אישה במסגרת איחוד משפחות לא היתה מעורבת בפיגוע.

 

עוד הוסיף השר, שביום ראשון הקרוב תדון הצעתו בממשלה לייצר הסדר חד פעמי עבור ילדי העובדים הזרים שנולדו בישראל. "מדובר בצעד בלתי נמנע, מאחר שאנו יצרנו את התופעה ועלינו לנקוט צעדים הומניטריים", ציין השר. לדבריו, הוא מקווה שהממשלה תאשר את ההסדר, שזכה לתמיכתו של ראש הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה וחלק גדול מהשרים.

 

עוד ציין השר פינס, שהשלטון המקומי נמצא במשבר חריף מאוד, ובכוונתו לבצע רפורמות משמעותיות בענין זה. לדבריו, בכוונתו לבטל לחלוטין את פקודת העיריות והמועצות האזוריות, והוסיף שהוקם צוות משפטנים במשרד העומל על חוק השלטון המקומי, ואמור לסיים את עריכת טיוטת החוק עד סוף חודש יולי.

 

השר פינס הדגיש, שהוא ממנה ועדה שתגדיר את הפערים בשירותים המוניציפאליים בישראל מאחר שלדבריו "יש קו עוני מוניציפאלי ברור". השר פינס קרא לשר האוצר לכלול ברפורמה גם את התחום המוניציפאלי.

 

בסיום, כשנשאל השר פינס על עמדתו בנושא הסדרת הנשואין האזרחיים במדינה ועל הפתרון לפסולי החיתון, הודיע השר, שיציג בתוך חודשיים הצעת חוק להסדרת נישואין של פסולי חיתון.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון