הודעות דוברות הלשכה

הועדה לשלטון החוק של הלשכה בעקבות דוח ששון: "נשקפת סכנה ממשית לשלטון החוק"

23.05.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

עו"ד ששון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה שיפעל לאכיפת החוק בשטחים, וכן שישקול נקיטת הליכים פליליים נגד חלק מהגורמים המעורבים בהקמת המאחזים. לדבריה "הדוח מלמד על הפרת חוק בוטה ומתמשכת של רשויות המדינה".

עו"ד טליה ששון הציגה בפני חברי הועדה לשלטון החוק ולזכויות האזרח של לשכת עורכי הדין את עיקרי הדו"ח בדבר המאחזים הבלתי מורשים.

 

לדבריה, הדו"ח שהוגש לראש הממשלה בחודש מרץ האחרון, מלמד על הפרת חוק בוטה ומתמשכת של רשויות המדינה בישראל.

 

הדו"ח מצביע על התנהלות בלתי תקינה של רשויות כגון משרד השיכון, החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית, משרד הביטחון ויחידת הפיקוח של המנהל האזרחי.

 

לדברי עו"ד ששון המלצותיה מתייחסות להחזרת השליטה והאחריות בנעשה בתחום השטחים לידי הממשלה. עו"ד ששון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה שיפעל לאכיפת החוק בשטחים, וכן שישקול נקיטת הליכים פליליים נגד חלק מהגורמים המעורבים בהקמת המאחזים.

 

הועדה לשלטון החוק בראשות עו"ד מרדכי וירשובסקי החליטה להזמין את היועץ המשפטי לממשלה לדון בהמלצות הדו"ח. מרבית חברי הועדה הביעו דאגה עמוקה ממסקנות הדוח ומהסכנה הנשקפת לדמוקרטיה ולשלטון החוק בישראל.

 

הועדה מקווה שועדת השרים בראשות שרת המשפטים, ציפי ליבני, שמונתה לבחון את המלצות הדו"ח ויושבת על המדוכה, תגבש המלצות מעשיות ונחרצות לתיקון המצב בהקדם, ותדאג להגשמתן.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון