הודעות דוברות הלשכה

שר הבריאות בביקור בלשכה: אסור שילדים יממנו להוריהם ביטוח סיעודי

09.02.2016

דוברות הלשכה

שר הבריאות אמר את הדברים במהלך ביקורו בלשכת עורכי הדין. עוד הוסיף: "מצידי שהמדינה תעלה את מס הבריאות. אני הולך להילחם על כך עד הסוף מול משרד האוצר".

"זהו פשע לאור היום שילדים נאלצים לממן את הביטוח הסיעודי של הוריהם המבוגרים. אני הולך להילחם עד הסוף מול משרד האוצר ולדאוג שהביטוח הסיעודי יהיה בחינם" – כך אמר היום שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, במהלך ביקורו בפורום הבריאות של לשכת עורכי הדין בישראל.

 

השר יעקב ליצמן נענה לבקשתו של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, והגיע לישיבת הפתיחה של פורום הבריאות בלשכת עורכי הדין בישראל. השר ליצמן הציג תמונת מצב חמורה של מערכת הבריאות ואמר: "אנחנו הכי טובים בביורוקרטיה. אסון איך שנראים חדרי המיון בישראל. אסון הוא שמידי שנה מתים למעלה מ-4,000 איש מזיהומים בבתי חולים". הרב חשף נתון מדאיג ולפיו הגיעו למשרדו למעלה מ-20 אלף פניות ותלונות מצד הציבור במהלך עשרת החודשים מאז נכנס לתפקידו כשר הבריאות.

 

 

 

השר ליצמן התייחס גם לממצאי המחקר שנעשה בחיפה ועורר סערה ציבורית ואמר, כי "כל התיאוריה של המחקר הזה מעט מופרכת. אני לא מערער על מסקנות המחקר הזה כי אין שם מסקנות אלא סטטיסטיקה בלבד, אבל, אני מתחייב בכל מקרה להגיד את האמת ורק את האמת. אני לא מפחד להוציא צו סגירה למפעל הכי גדול במפרץ אם יתברר שהוא מזהם ומזיק, אבל אנחנו לא במקום הזה".

 

לצד הצהרתו על הכרזת מלחמה מול האוצר לאישור ביטוח סיעודי חינם למבוגרים, הצהיר השר ליצמן כי בכוונתו להילחם מול משרד האוצר גם כדי לאשר מתן סל תרופות מציל חיים לכל אזרח במדינת ישראל שנמצא מתחת לקו העוני. "מתווכחים איתי שם על כך שמדובר בחלק מהמקרים בתרופות מאריכות חיים ולא מצילות חיים, אבל מבחינתי אם הצלחתי להאריך חיי אדם אפילו ביום-יומיים, הצלתי חיים".

 

 

 

 

 
 
 
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון