הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה בכנס מאבק בגזענות: "עצוב מאוד שבישראל 2016 אין שופט חרדי אחד ואף לא שופט אתיופי"

09.02.2016

דוברות הלשכה

בכנס למאבק בגזענות שארגנה לשכת עורכי הדין הכריז ראש הלשכה, עו"ד אפי נוה, על הקצאת רבע מיליון שקל למאבק בתופעה ואמר: "עצוב מאוד שבישראל 2016 אין שופט חרדי אחד ואף לא שופט אתיופי".

"עצוב מאוד שבישראל 2016 אין שופט חרדי אחד ואף לא שופט אתיופי" – כך אמר ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד אפי נוה, בפתיחת הכנס למאבק בגזענות שהתקיים ביום ראשון (7.2.16) בבית הפרקליט בתל אביב.

 

בכנס, שאורגן ע"י לשכת עורכי הדין, הכריז עו"ד נוה על השקעת 250 אלף שקלים במאבק נגד תופעת הגזענות בישראל. בדברי הפתיחה דיברו חברי כנסת נגד מימדיה המדאיגים של התופעה. חברת הכנסת עאידה תומא סולימן הביעה מחאה על כך ש"מתנהל מסע הסתה גזעני נגד ערביי ישראל באופן מכוון בעיקר בשנה האחרונה". ח"כ אברהם נגוסה ביקש לשלול תקציבים ממוסדות חינוך שלא יקבלו תלמידי עולים מאתיופיה בשל מניע גזעני וח"כ מיכל רוזין דיברה על כך ש"כל אחד מאיתנו בחברה בישראל לוקה בגזענות".

 

חברת הכנסת לשעבר, פנינה טמנו-משה, שיבחה את לשכת עורכי הדין בישראל על היותה האיגוד המקצועי הראשון שנרתם לטובת המאבק בתופעות האפליה והגזענות.

 

מנהל המטה למאבק בגזענות, נדאל עותמאן, אמר כי "התגייסות לשכת עורכי הדין למאבק תסייע למתן מגוון רחב של פתרונות חקיקתיים ומשפטיים למלחמה בגזענות".

 

שיאו של הערב, שאורגן ע"י ממונת החקיקה של יחידת קשרי הממשל, עו"ד אוריין לביא, היה בהתכנסות עשרות עורכי דין ונציגי גופים הנאבקים בגזענות סביב שולחנות עגולים על מנת לגבש טיוטות להצעות חוק שיסייעו למאבק בתופעה.

 

 

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון