הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין בישראל תיזום הצעת חוק להפחתת שכר הלימוד במכללות

15.12.2015

נעמה כהן-פרידמן, דוברת הלשכה

הלשכה תיזום בקרוב הצעת חוק אשר תחייב להוריד את שכר הלימוד במכללות בצורה דרמטית ומשמעותית – כך הכריז יו"ר לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד אפי נוה, בטקס הסמכתם של 1,127 עורכי דין חדשים שהתקיים הערב בבנייני האומה בירושלים * הכרזתו לוותה במסר תקיף לבעלי ההון בישראל: "מי שמתיימר לדאוג לשכבות החלשות ולפריפריה שיתחיל במתן דוגמא אישית ולא יגבה 30,000 אלף שקלים עבור כל שנת לימוד מסטודנט צעיר בעיירות הפיתוח ובפריפריה".

בטקס ההסמכה החגיגי שהתקיים הערב יום ג', במרכז הקונגרסים בבנייני האומה בירושלים בנוכחות שרת המשפטים ושר האוצר, משה כחלון, ברך עו"ד נוה את 1,127 עורכי הדין החדשים שהצטרפו לכ-60 אלף עורכי הדין הפעילים כיום בישראל.

 

לצד הברכות ואיחולי ההצלחה דיבר עו"ד נוה על הצפת המקצוע והאבטלה החמורה בקרב אלפי עורכי דין, תוך הפניית אצבע מאשימה כלפי בעלי ההון בישראל. "הם היחידים שמפיקים מזה שנים רבות רווחים אדירים, הם מפעילים את תעשיית המכללות ללא כל אבחנה וסינון וזאת תוך העלאת טיעוני סרק דמגוגיים בדבר דאגה לשכבות החלשות".

 

לדבריו של נוה "הגיע הזמן שנחזיר את הצדק גם לעולם האקדמי ונעצור את הקפיטליזם החזירי של בעלי ההון העושקים את השכבות החלשות בשכר לימוד שערורייתי ולאחר מכן שולחים את עורכי הדין הצעירים ישירות ללשכת התעסוקה לקבלת דמי אבטלה". עוד הוסיף כי "בעלי ההון לא יחגגו יותר על ילדי ישראל והשכבות החלשות".

 

במעמד הטקס הכריז עו"ד נוה כי לשכת עורכי הדין תיזום הצעת חוק שתחייב להפחית את שכר הלימוד היקר אותו גובות המכללות. לדבריו, שכר הלימוד במכללות, עומד כיום על 30,000 שקלים בשנה, כמעט פי 3 משכר הלימוד אותו גובות האוניברסיטאות.

 

בנוסף הפנה ראש הלשכה אצבע מאשימה גם כלפי המועצה להשכלה גבוהה והוועדה לתכנון ולתקצוב שלה: "אנו מקבלים נתונים ועובדות המלמדים אותנו יותר ויותר כי בעלי ההון השפיעו גם על החלטות המל"ג תוך הפרת החוק במתן היתרים גורפים לפתיחת מכללות למשפטים תחת כל עץ רענן ללא כל בקרה של ממש ותוך התעלמות מכך שאין כל צורך אמיתי בריבוי עורכי דין. למועצה להשכלה גבוהה ולות"ת יש אחריות ישירה לנזק הכבד אשר נגרם למקצוע עריכת הדין וגם בכך נטפל באופן יסודי".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון