הודעות דוברות הלשכה

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ’ בוועידת המשפט: "יושב ילד בן 27 באגף התקציבים ואומר לי שאין צורך בהקמת בית חולים נוסף למטרופולין שמשרת מיליון תושבים"

09.09.2015

דוברות הלשכה

בדיון מיוחד בתפקיד ואחריות הרשות המקומיות בפתרון משבר הדיור תקפו ארבעה ראשי רשויות מקומיות את השלטון המרכזי ("הוא לא רוצה שלטון מקומי חזק") ודרשו ממנו להעניק לו את הקרדיט והסמכות כדי להעניק פתרונות דיור * ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ’, מתח ביקורת נוקבת כלפי משרד האוצר: "יושב ילד בן 27 באגף התקציבים ואומר לי שאין צורך בהקמת בית חולים נוסף למטרופולין שמשרת מיליון תושבים".

בדיון מרתק, סוער ומעניין במיוחד עסקו ראשי רשויות, שרה לשעבר ונציגי משפט בכירים בסוגיית מעורבות הרשויות המקומיות, אם בכלל, בסוגיית פתרון מדבר הדיור בישראל.

 

כל ארבעת ראשי הרשויות (חיים ביבס-מודיעין, דב צור-ראשון לציון, רוביק דנילוביץ'- באר שבע וזאב ביילסקי-רעננה) הציגו חזית אחידה כשתיארו את האווירה העכורה למדי בממשק הקיים כיום בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי. הארבעה דיברו על כך שהשלטון המרכזי מעדיף שהשלטון המקומי ימשיך להיות לוי בו ובחסדיו, ובשל כך, כדבריהם, נפגעת איכות חייהם של תושבי מדינת ישראל, כל אחת ואחת באזור מגוריו.

 

ח"כ יעל גרמן ציינה כי כבר בהיותה בממשלה, כשרת הבריאות לשעבר, פנתה לשרים רבים וביקשה מהם להיעזר ברשויות המקומיות כזרוע ביצועיסטית אך, כדבריה, "קיים חוסר אמון אדיר בין שני הגופים הללו". ח"כ גרמן אף טענה: "השחיתות בשלטון המקומי לא גדולה יותר מאשר בכל מקום אחר".

 

ראש השלטון המקומי, חיים ביבס, יצא בקריאה לשלטון המקומי בשם ראשי הרשויות: "תנו לנו לבנות בעצמנו, בערים שלנו". ראש עיריית רעננה, זאב ביילסקי, מחה על הסחבת הנוראית בוועדות המחוזיות ("ישנם תיקים שמחכים לאישור קרוב לשבע שנים"), ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' היה בטוח בעצמו ("הרשויות יכולות לסייע אם רק יתנו להן סמכויות. האם יתנו להן אותן? התשובה היא חד משמעית – לא") וראש עיריית ראשון לציון, דב צור דיבר על הצורך לחשוב גם על דיור לזוגות צעירים.

 

עו"ד ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה  (כלכלה), התייחס לטענות ראשי הרשויות ולנושא ואמר: "כולנו צריכים לתת את הדגש במאבק על יוקר המחייה דיור על שיתוף פעולה בין השלטון המרכזי למקומי. מצד שני אנחנו לא תמימים ויודעים שיש אינטרסים שונים לשלטון המקומי והמרכזי. במקומות שהאינטרסים נפגשים התוצאות יחסית טובות. לגבי בנייה על ידי רשות מקומית, אנחנו לא נרצה לראות רשות מקומית מטילה יהבה על פרוייקט ואז נתקעת. צריך לבדוק את זה לעומק".

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון