הודעות דוברות הלשכה

המשנה ליועמ"ש עו"ד רז ניזרי בוועידת המשפט: "פרשת ישראל ביתנו תעבור בימים הקרובים מהמשטרה לפרקליטות"

09.09.2015

דוברות הלשכה

ניצב מני יצחקי מגלה כי המשטרה מגבילה עצמה בגיוס עדי מדינה כי מדובר בעסק יקר, תת ניצב לילי באומהקר ראש חטיבת התביעות במשטרה מספרת כי 62% מכתבי האישום שהוגשו בשלוש השנים האחרונות על ידי המשטרה מסתיימים בהסדרי טיעון, ואילו המשנה ליועמ"ש עו"ד רז ניזרי חשף כי "פרשת ישראל ביתנו תעבור בימים הקרובים מהמשטרה לפרקליטות".

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ניצב מני יצחקי אמר כי "הסדר טיעון הוא צורך, אם זה הפתרון לעומסים אנחנו על העגלה". לדבריו במשטרה עובדים קשה על כל תיק ומגיעים מידי פעם להסדרי טיעון, "אני חושב שזה צורך, וכנראה הצדדים מרוצים מהתוצאה, בפן החקירתי מבחינתנו היינו מעדיפים לדיון מסודר שנבוא ונאמר את דברינו אבל אם זה הפתרון לעומסים אנחנו על העגלה"

לגבי עד המדינה אמר "אנחנו מגבילים את עצמנו מאוד איתם מהרבה סיבות כי עד מדינה זה יקר, לגייס אותו לשמר אותו להגן עליו זה חיבור להרבה שנים. אנחנו מעדיפים שכל מי שביצע פשע ייענש אבל מי שלא נמצא כראש הנחש ויכול לסייע לנו בפריצת דרך ולסגור לנו מעגל מודיעיני, יש לנו עניין לפעול לצרף אותו כעד מדינה".

לדבריו, בפרשיות האחרונות "נכון שהיה סוג של מבול של עדי מדינה למעשה זה קצת מטעה כי זו פעם ראשונה שיש פעילות כזו רחבה. היינו בעשרות תיקים כבדים מאד ולכן גייסנו כמה כאלו.

יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, עו"ד ינון היימן התבטא בנושא הסדרי טיעון ואמר:  "אם אני יודע שאחוזי ההרשעה בישראל הם קולוסאליים ואני יודע שסיכוי סביר שהלקוח שלי יורשע, ואני יודע שבהסדר טיעון אוכל להוריד את עונשו במחצית, אלך עליו. כמובן זו רעה חולה. הסדרי טיעון שעושים עם עדי מדינה הם הרעה שבתוך הרעה חולה".

עו"ד אורי קינן יו"ר הפורום הפלילי וממלא מקום ראש לשכת עורכי הדין התבטא אף הוא ואמר:  "הסדרי טיעון הם הכרח המציאות. מי שחושב שהפרקליטות יכולה פשוט להפסיק להתקשר בהסדרי טיעון, טועה ומטעה. מי שיקרוס ראשון כתוצאה מהעומס במצב שכזה היא הפרקליטות".  

עו"ד אבי חימי, הממונה על מחוז המרכז בלשכת עורכי  הדי אמר כי, "לא צריך לרוץ להסדר טיעון  בריצת אמוק אבל יש תיקים שצריך לנהל. כל הסיסמאות של 98% הרשעה אינם נכונים. יש בתי משפט שאם אתה לא מגיע להסדר נותנים עונש כפול ומכופל, אבל יחד אם זאת צריך שלא לפחד לנהל משפטים".

תת ניצב לילי באומהקר ראש חטיבת התביעות במשטרה חשפה כי מאז 2013 ועד היום 62% מכתבי האישום שהוגשו ע"י מחלקת התביעות במשטרה הגיעו בסופו של דבר  להסדר טיעון.

עו"ד רז ניזרי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (פלילי) חשף כי פרשת ישראל ביתנו תעבור בימים הקרובים מהמשטרה לפרקליטות –   המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, עוד אמר, כי רונאל פישר היה ראש הנחש בפרשה הנושאת את שמו, ולכן אין מקום לחתום איתו על הסדר עד מדינה.

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון