הודעות דוברות הלשכה

ראש האופוזיציה, בוזי’ הרצוג, בנאום הפתיחה של ועידת לשכת עורכי הדין: "מערכת המשפט היא לא הפילגש של השלטון"

08.09.2015

דוברות הלשכה

הוועידה ה-4 של לשכת עורכי הדין בישראל נפתחה היום בתל אביב בנאום חריף במיוחד של ראש האופוזיציה * הרצוג תקף את היעדרותו של ראש הממשלה, הביע דאגה מהבריונות השלטונית והחמיא לראש הלשכה הנכנס, עו"ד אפי נוה, על השינוי המרענן שהכניס בה מאז כניסתו לתפקיד לפני כחודשיים.

הוועידה הרביעית של לשכת עורכי הדין נפתחה הבוקר במלון דיוויד אינטרקוניננטל בנאום נוקב של ראש האופוזיציה. בפני קהל של למעלה מ-1,000 עורכי דין מתח ח"כ יצחק בוז'י הרצוג ביקורת חריפה על היעדרותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מהאירוע החגיגי שפתח באופן רשמי את שנת המשפט בישראל ואמר: "אני מצטער מאוד שראש הממשלה לא כאן. הוא היה חייב להיות כאן. אני חושב שהתייחסות של השלטון למערכת המשפט לא יכולה להיות כלאחר יד. מערכת המשפט היא לא הפילגש של השלטון, ברצותו משתמש בה וברצותו לא. עלינו לנהוג בה בכבוד".

 

הרצוג החמיא לראש לשכת עורכי הדין הנכנס, עו"ד אפי נוה, על השינוי המרענן שהכניס בה. "הסתכלתי לא מעט בדאגה על הלשכה בשנים עברו ואני שמח לראות היום לשכה יציבה וחזקה ובוטחת תחת ידיו האמונות של אפי נוה. עד לא מזמן חשבתי שהלשכה היא מקור לצרות ולמרפקנות כמו מפלגת העבודה, היום אני רואה שהוא מוביל אותה למקום טוב יותר".

 

הרצוג לא חסך מדברים קשים על הממשלה ואמר: "אחת הרעות החולות שלנו היא לא רק שחיתות שלטונית אלא גם בריונות שלטונית, זו שמנסה בברוטאליות וברגל גסה להשתיק, לכופף להשחית ולדרוס את הנורמות המקובלות של משטר דמוקרטי נאור. שינוי תדיר של חוקי יסוד לצרכים מזדמנים ברגע נתון. כל שר ושרה בממשלה בדרכו שלו מאיים על הדמוקרטיה. כל בוקר יוצאים שרות ושרים בהכרזות על הערכים הבסיסיים שלנו. שרת המשפטים מאיימת על בג"צ, שרת התרבות סותמת פיות של האמנים ושר התקשורת רומס את השידור הציבורי. במקום שאין אנשים איש הישר בעיניו יעשה".

 

הרצוג קרא לעורכי הדין: "אני מצפה מכם קהילת המשפטנים להביע את דעתכם הנחרצת באשר להקפדה על ההליך המשפטי, על ההליך החקיקתי הנאות ועל שמירת עצמאותה וכבודה של מערכת המשפט. חיוני שהקול המקצועי והמוסרי שלכם יתריע מפני עיוות ועינוי דין, מפני שפיטה בכיכר העיר".

 

הרצוג אף הביע דאגה ממעמד בית המשפט העליון ואמר: "כשמאיימים על בית המשפט בבולדוזרים, באלימות שמצמידה שומרי ראש לשופטים ועוד תופעות רעות, משהו אצלנו כחברה חולה, חולה מאוד ואת המחלה הזאת צריך לעצור כבר כשהיא מתחילה".

 

ראש הלשכה, עו"ד אפי נוה אמר: "הוועידה הפכה לאירוע המכונן של השנה והיא מהווה את המפגש המרכזי של צמרת המשפט בישראל. לצערי ראש הממשלה הודיע כי נבצר ממנו להגיע. אני מקווה שנוכל לשמוע בהקדם את משנתו".

 

ראש מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, עו"ד ד"ר ינון היימן, הבטיח כי דמי החבר של עורכי הדין יוזלו כבר השנה בעשרה אחוז ובישר לעורכי הדין על יוזמתו של עו"ד נוה להקמת מועדון צרכנות גדול ומכובד כבר בקרוב.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון