הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה על אירועי האלימות והטרור של הימים האחרונים: יש קשר ישיר בין אירועי מצעד הגאווה לאירוע הטרור בכפר דומא

02.08.2015

דוברות הלשכה

לדברי ראש הלשכה, עו"ד אפי נוה, לשכת עורכי הדין בראשותי מביעה זעזוע עמוק מאירוע הטרור שבו נשרף למוות תינוק חי. יש קשר ישיר בין אירוע הדקירה במצעד הגאווה ביום חמישי, לבין אירוע הטרור מאתמול. המבצעים הם אנשים שטופי שנאה, שאינם מקבלים על עצמם את שלטון החוק ואת כללי הדמוקרטיה הישראלית.

לנוכח אירועי האלימות הקשים, פרסם ראש הלשכה שתי הודעות במהלך סוף השבוע. בהתייחסו לאירוע הדקירה במצעד הגאווה אמר ראש הלשכה כי לשכת עורכי הדין תסייע לכל קבוצה חלשה באוכלוסייה המוצאת עצמה מאוימת: ״לא נשלים עם אלימות על רקע נטייה מינית, דת או גזע. על מערכת המשפט להחמיר מאוד בענישה נגד אדם המבצע פשע שנאה שכזה. מדובר בפשע שנאה על רקע נטייה מינית מהחמורים שידענו, פשע שהחברה הישראלית שהינה דמוקרטיה נאורה ומתקדמת לא יכולה להרשות לעצמה בשום אופן. בשמי ובשם ציבור עורכי הדין בישראל אני מבקש להביע זעזוע עמוק ולאחל לפצועים החלמה מהירה". עוד הוסיף כי עמדת הלשכה בראשותו היא שעל מערכת המשפט להחמיר מאוד בענישה נגד אדם המרשה לעצמו לבצע פשע שכזה.

 

בהתייחסו לאירוע הטרור בכפר דומא, אמר ראש הלשכה כי לשכת עורכי הדין מביעה זעזוע עמוק ומגנה את אירוע הטרור שבו נשרף למוות תינוק. בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של הלשכה אמר: "בדרך כלל איני כותב כאן בשבת. אך אירועי סוף השבוע מטרידים מאוד ומחייבים התייחסות וגינוי מהיר מצד כל מי שנושאים בתפקידים מרכזיים במערכת המשפט בישראל. לשכת עורכי הדין בראשותי מביעה זעזוע עמוק מאירוע הטרור שבו נשרף למוות תינוק חי. יש קשר ישיר בין אירוע הדקירה במצעד הגאווה ביום חמישי, לבין אירוע הטרור מאתמול. המבצעים הם אנשים שטופי שנאה, שאינם מקבלים על עצמם את שלטון החוק ואת כללי הדמוקרטיה הישראלית. התוצאה היא אלימות חסרת מעצורים שאינה מבחינה בין דם לדם ופוגעת באזרחים חפים מפשע. עם כך אסור לנו להשלים ולא נשלים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון