הוועד המרכזי

נבחר ועד מרכזי חדש ללשכה

07.07.2015

צוות האתר

בישיבת המועצה הארצית הראשונה לאחר הבחירות למוסדות הלשכה שהתקיימה אתמול (6.7.2015) בתל אביב, נבחר הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין. בחירת זהות הוועד מקנה לראש הלשכה את הסמכויות הסטטוטוריות לניהול לשכת עורכי הדין. ראש הלשכה עו"ד אפי נוה זכה אמש ברוב מוחץ בוועד המרכזי, דבר המבסס את מעמדו ויכולתו לנהל את לשכת עורכי הדין בארבע השנים הקרובות.

הוועד המרכזי הינו המוסד האמון על ביצועה, הלכה למעשה, של מדיניות הנקבעת על ידי ראש הלשכה והקואליציה שנבחרה ובידו כל סמכויותיה של הלשכה שלא יוחדו למוסד אחר ממוסדותיה.

 

הוועד המרכזי ממנה ועדות לתחומי המשפט השונים, מנהל את ועדות המנגנון וקובע את עמדת הלשכה בנוגע להצעות חוק ועניינים שעל סדר היום הציבורי. כמו כן אמון הוועד המרכזי על הביצוע בפועל של המדיניות.

 

בנוסף, נתונות לסמכותו הבלעדית של הוועד המרכזי כל ההחלטות בנושא מתמחים וכן החלטות סטטוטוריות שנוגעות לחברות בלשכה.

 

33 חברים בגוף הבוחר מקרב חברי המועצה הארצית, בחרו 11 חברים לוועד המרכזי (הממשלה), להוציא נציגי המחוזות וראש הלשכה, שזוכה למינוי מתוקף תפקידו ומכהן כיו"ר הוועד המרכזי ומי שאחראי על סדר יומו מכוח החוק. כמ"מ יו"ר הוועד המרכזי נבחר עו"ד אורי קינן.

 

 

צילום: גדעון מרקוביץ'

 

לתפקיד יו"ר המועצה הארצית נבחרה מחדש עו"ד חוה מרצקי. תפקידה של המועצה הארצית על פי חוק הינו גיבוש תקציב הלשכה, קביעת דמי החבר השנתיים וכן התקנת כללים. כמו כן מוקנית למועצה תפקיד נוסף, מכוח חוק, של מינוי נציגי הלשכה לוועדות סטטוטוריות, ובכללם הוועדה למינוי שופטים ודיינים.

 

יו"ר המועצה הארצית עו"ד חוה מרצקי: "אני מודה לחברות וחברי המועצה הארצית על האמון שנתנו בי. אני מאמינה כי בקדנציה הנוכחית המועצה הארצית תמלא את תפקידיה על הצד הטוב ביותר ותצעיד, יחד עם הוועד המרכזי, את הלשכה להישגים חדשים הן לטובת ציבור עורכי הדין והן לטובת שלטון החוק במדינת ישראל.

 

 

צילום: גדעון מרקוביץ'

 

ראש הלשכה עו"ד אפי נוה: "אני מבקש לברך את חברתי עו״ד חווה מרצקי שנבחרה לכהן כיו״ר המועצה הארצית ואת עו״ד אורי קינן חברי שנבחר לממלא מקום ראש הלשכה. בנוסף, נברך גם את הנבחרים החדשים לוועד המרכזי. ישיבה חגיגית זו מסמלת תחילתו של עידן שבו נעבוד כולנו ביעילות בהרמוניה ובאחדות למען ציבור עורכי הדין בישראל. בכוונתי לחזק את כבוד המקצוע, את כוחה של לשכת עורכי הדין במסדרונות מוסדות השלטון, להילחם בהצפת המקצוע בכל הכלים העומדים לרשותי, ולנהל מלחמת חורמה כנגד מסיגי גבול המקצוע. נעבוד לילות כימים עד שנשיב את אמון הציבור במערכת המשפט ובמקצוע עריכת הדין ונגדיל באופן משמעותי את הזדמנויות התעסוקה העומדות בפני החברים, ונמשיך, מידי יום ביומו, להפוך את הלשכה לרלוונטית, לכל עורך דין במדינת ישראל".

 

 

צילום: גדעון מרקוביץ'

קישורים
חיפוש עו"ד :
משפחה
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון