הודעות דוברות הלשכה

הצלחה ללשכה בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת: עורכי הדין יזכו לתנאים משופרים ביחס לחברות המייצגות בביטוח לאומי

30.06.2015

דוברות הלשכה

ועדת העבודה הרווחה והבריאות בכנסת קיבלה את עמדת לשכת עורכי הדין בישראל: שכר הטרחה של עורכי דין המייצגים בתביעות נכים נגד המוסד לביטוח לאומי, חייב להיות גבוה יותר משכרם של גורמים מייצגים אחרים שאינם עורכי דין.

כזכור, בשבוע שעבר, בעקבות התערבות הלשכה, קיבלה הוועדה לענייני חקיקה את עמדת הלשכה והחליטה (החלטה מספר חק/ 63 של מיום 21.06.2015) כי עורכי הדין יזכו לתנאי ייצוג משופרים ביחס לחברות מסחריות המייצגות תובעים בביטוח הלאומי.

 

נציגים של הלשכה, בראשותו של ראש הלשכה, עו"ד אפי נוה, השתתפו אתמול (יום ב') בישיבת ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.

 

ראש הלשכה עו"ד אפי נוה: "הבוקר השתתפנו בישיבת וועדת העבודה הרווחה והבריאות בכנסת. בוועדה התקיים דיון על הצעת החוק העוסקת בשכר הטרחה בתביעות נכים נגד המוסד לביטוח לאומי. אני שמח לבשר כי גם בוועדת העבודה והרווחה התקבלה עמדתנו לפיה שכר טרחתם של עורכי דין המייצגים בתביעות אלו, חייב להיות גבוה משמעותית משכר הטרחה שיכולות חברות מסחריות המציעות שירות שאינו משפטי לגבות מציבור הנכים."

 

עוד הוסיף ראש הלשכה: "בשבועות הקרובים יערכו דיונים נוספים בוועדה ע"מ להסדיר את ההבחנה ביננו לבין אותן חברות מסחריות לקראת הקריאה השנייה והשלישית בכנסת ואנחנו נהיה שם ונלווה את הליך החקיקה עד תומו."

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון