הודעות דוברות הלשכה

שרת המשפטים בטקס ההסמכה של הלשכה: השלמת הרפורמה תבטיח את עתידה של לשכת עורכי הדין

16.06.2015

דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "לשכת עורכי הדין נמצאת היום על פרשת דרכים. החוק המיושן משנת 1961 הביא לחוסר משילות ולמאבקים עסקניים בלשכה, והלשכה איבדה את הרלוונטיות שלה בעיני עורכי הדין, ובעיני מערכת המשפט".

שרת המשפטים הערב בטקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין: "אין לי ספק שהשלמת הרפורמה תבטיח את עתידה של לשכת עורכי הדין כלשכה מסודרת, פעילה, יוזמת ונמרצת, שתנהג ותנהיג בשקיפות"

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

לשכת עורכי הדין קיימה הערב בבנייני האומה בירושלים את טקס ההסמכה החגיגי, בו הצטרפו לשורותיה 1,908 חברות וחברים חדשים, ובכך מספרם הכולל של החברים הפעילים עומד על 59,330 עורכי דין. בטקס נשאו דברים שרת המשפטים, איילת שקד, ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי ויו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי.

 

שרת המשפטים, איילת שקד, בירכה את עורכי הדין החדשים: "עליכם לזכור שרדיפת הצדק אינה יודעת גבולות גזרה. עליכם להילחם למענו לא רק בין כתלי בית המשפט, אלא גם במוסדות החינוך, בתחבורה הציבורית, בחוף הים ובתור לקולנוע. במציאות שבה אנחנו עדים מידי שבוע למקרה חדש של אלימות בין תלמידים למורים; בימים שבהם רופאים מותקפים בידי חולים, הרשתות החברתיות מתמלאות בתכנים אלימים והשיח הציבורי סובל מעליה ניכרת בהתלהמות, בצביעות ובחוסר סבלנות – אנחנו רואים בכם לא רק משפטנים אלא גם מחנכים, מורי הלכה ומעצבי פניה של החברה הישראלית המתגבשת.

 

על הבחירות למוסדות הלשכה והרפורמה שאושרה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה, אמרה שרת המשפטים כי: "מחר יתקיימו בחירות להנהגת הלשכה, ואני מבקשת לנצל את הבמה הזו כדי לאחל בהצלחה לכל הצדדים, בתקווה שהבחירות יסמנו את ראשיתו של מחר חדש ללשכה ולאנשיה. המחויבות שלי לעיצוב המחר הזה, היא שעמדה לנגד עיניי בהחלטתי על הרפורמה בלשכת עורכי הדין, שעברה היום בוועדת השרים לחקיקה. הבחירות ללשכה חשפו את עוצמת השסעים והזרמים המנוגדים, שמובילים את המערכת לשיתוק ומונעים ממנה לחתור לשיפור, להתייעלות ולשקיפות. הנפגעים העיקריים מהמצב הזה הם עורכי הדין, הוותיקים והחדשים, הראויים למערכת מסודרת, מתפקדת ומבוקרת, שתבטא את קולכם נאמנה ותילחם למען עתידכם ולמען עתידו של המקצוע החשוב הזה.

 

הרפורמה החדשה מבקשת להסדיר את מבנה הלשכה ולהעניק לעומדים בראשה את המנדט והכלים הדרושים כדי לנווט בהצלחה את לשכת עורכי הדין בין האתגרים הרבים העומדים בפניה. בימים הקרובים אשב עם אנשי הלשכה ואקשיב להערות ואשמור על הדיאלוג הפתוח, המכובד והמכבד סביב הנושא הזה. אין לי ספק שהשלמת הרפורמה תבטיח את עתידה של לשכת עורכי הדין כלשכה מסודרת, פעילה, יוזמת ונמרצת, שתנהג ותנהיג בשקיפות, תשיב את אמון הציבור בעורכי הדין ואת אמון עורכי הדין עצמם בלשכה המייצגת אותם".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בירך את החברות והחברים החדשים: "אני מאחל הצלחה לחברות ולחברים החדשים שמצטרפים למשפחת המשפט בישראל. לשכת עורכי הדין נמצאת היום על פרשת דרכים. החוק המיושן משנת 1961 הביא לחוסר משילות ולמאבקים עסקניים בלשכה, והלשכה איבדה את הרלוונטיות שלה בעיני עורכי הדין, ובעיני מערכת המשפט.

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

בשלוש השנים האחרונות נאבקתי כדי שהחוק ישונה. בעשרות פגישות ודיונים שלשכת עורכי הדין בראשותי קיימה עם אנשי משרד המשפטים והגורמים הרלבנטיים, הושג מתווה אשר לראשונה יאפשר משילות, הפחתת דמי חבר השנתיים בשיעור ניכר וטיפול בסוגיית הצפת המקצוע אשר ידועה ומוכרת לכולנו. אני שמח על תמיכתה של שרת המשפטים בחוק זה והטיפול המהיר שנקטה בו, ועל כך שהניחה את הצעת החוק כבר היום על שולחן הממשלה והתיקון עבר את אישורה של ועדת השרים לענייני חקיקה – שלב משמעותי מאוד בדרך ליישום מהיר".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון