הודעות דוברות הלשכה

ח"כ עמר בר-לב בכנס השנתי: "לו אני שר הביטחון, הלילה צה"ל היה חודר לרצועת עזה ומשמיד את המנהרות האלה"

17.05.2015

דוברות הלשכה

ח"כ בר-לב, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, חבר ועדת חוץ וביטחון אמר היום את הדברים בעת מושב בנושא "התמודדות העולם מול ארגוני הטרור - היבטים אסטרטגים, מוסריים ומשפטיים" שהתקיים במסגרת הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת. המושב המלא זמין כעת לצפייה על פי הזמנה (VOD) באתר הלשכה.

ח"כ בר-לב התייחס בנחרצות לנושא: "אני אומר את זה בצורה ברורה, אל לנו לחזור על מחדל המנהרות ערב צוק איתן. ואני אומר, לו אני שר הביטחון, הלילה צה"ל היה חודר לרצועת עזה ומשמיד את המנהרות האלה. יש למדינת ישראל את מלוא הזכות והחובה המוסרית לעשות פעולה כזאת.

 

אני אומר יותר מזה, אני אהיה יותר חריף, ההססניות של מדיניות הביטחון של ראש הממשלה פוגעת בכושר ההרתעה של צה"ל ומפקירה את גורל תושבי עוטף עזה לגחמות היוזמה של החמאס."

 

לדבריו של ח"כ בר-לב, היוזמה אצל החמאס ומדינת ישראל עכשיו מחכה שהחמאס יחליט מתי להשמיש את המנהרות האלה ומתי לחדור ומתי לקפוץ למאות ואולי עשרות מטרים לקיבוצים בעוטף עזה.

 

ח"כ בר-לב סבור כי זו מדיניות "חלשה, הססנית, מתרפסת שמעודדת גם את החמאס וגם את החיזבאללה למתוח את החבל מול מדינת ישראל עד הקצה, וככל שהם מותחים את החבל, הקצה נעשה יותר ויותר ארוך, ומדינת ישראל לא קורעת את החבל כפי שהיא ידעה לעשות זאת מאז הקמתה לאורך כל כל אותן עשרות שנים, ולצערי מדינת ישראל בשנים האחרונות היא חוששת, מהססת ולא עושה את חובתה המוסרית הצודקת למען תושבי רצועת עוטף עזה ולצערי זה לא רק ברצועת עזה".

 

המושב המלא זמין לצפייה על פי הזמנה (VOD) בנגן הוידאו שבעמוד הבית של אתר הלשכה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון