הודעות דוברות הלשכה

מזכיר ועדות בביטוח הלאומי לשעבר הודה בביזיון בית המשפט, נקנס וקיבל מאסר על תנאי בגין הסגת גבול מקצוע עריכת הדין

23.03.2015

דוברות הלשכה

בעקבות בקשה לביזיון ביהמ"ש שהוגשה על ידי לשכת עורכי הדין, קיבל מזכיר ועדות בביטוח הלאומי לשעבר, משה ניסן, מאסר על תנאי בגין הסגת גבול מקצוע עריכת הדין. הבקשה הוגשה עקב כך שניסן הפר את הצו השיפוטי שניתן נגדו, שאסר עליו לספק כל סוג של שירות משפטי עבור פונים למוסד לביטוח לאומי, או לפרסם מתן שירות כזה.

על פי פסק הדין של בית המשפט המחוזי בירושלים שנתן תוקף להסכמת הצדדים, ניסן הודה בביזיון, והוטל עליו קנס עונשי בסך 1,500 שקל בגין הביזיון שביצע. כמו כן, ניסן התחייב שבגין כל הפרה עתידית נוספת של צווי בימ"ש שניתנו בתיק הוא ייכנס לכלא לחודש ימים.

 

בקשת הביזיון שהוגשה על ידי הוועדה להגנת המקצוע בראשות עו"ד גד שילר, נסמכה בין היתר על מכתבים שהגיעו לידי הלשכה בחתימת ניסן, ובהם הוא פנה בשם אנשים אחרים למוסד לביטוח לאומי בבקשות שונות, על עדות של לקוחה לשעבר שחתמה עם ניסן על הסכם שכ"ט לייצוגה בפני המל"ל ועל פרסומיו של באינטרנט כ"מומחה לתביעות ביטוח לאומי". הבקשה הוגשה באמצעות באי הכוח של הלשכה עו"ד גלעד לסר ועו"ד אסף פוזנר ממשרד כהן, וילצ'יק-קמחי ושות'.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בירך על פסק הדין: "מיגור תופעת הסגת גבול המקצוע הוא אחד הנושאים החשובים שנמצאים על שולחני. פסק דין זה מהווה נדבך חשוב בחקיקה המתגבשת בנושא, ומעלה את רף הענישה למסיגי הגבול. נדאג שפסק הדין יפורסם בכל מקום, על מנת להרתיע את מסיגי גבול המקצוע, וליידע את הציבור הרחב בדבר האפשרות לקבלת שירותים משפטיים-מקצועיים אך ורק מאלה שהוסמכו והוכשרו לכך על פי חוק".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון