הודעות דוברות הלשכה

הלשכה למנהל בתי המשפט: "יש לעדכן במערכת הממוחשבת של הנהלת בתי המשפט שמות עו"ד שהוצאו מן הלשכה"

13.04.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

זאת בעקבות פניות שהתקבלו לאחרונה בענין ייצוג לקוחות בבתי המשפט על ידי שהושעו או שהוצאו לצמיתות מהלשכה.

יו"ר ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין, עו"ד דרור ארד-אילון פנה למנהל בתי המשפט, השופט בועז אוקון, בעקבות פניות שהתקבלו לאחרונה בענין ייצוג לקוחות בבתי המשפט על ידי שהושעו או שהוצאו לצמיתות מהלשכה.

 

לדברי עו"ד ארד-אילון, הלשכה מעבירה באופן קבוע להנהלת בתי המשפט ולחברת המחשבים מטעמה את המידע על עורכי הדין שהוצאו מן הלשכה או הושעו לתקופה, והשופטים מקבלים עדכון מעת לעת בענין זה.

 

עם זאת, ציין עו"ד ארד איילון, שלאור הגידול במספר עורכי הדין ובמספר השופטים יש קושי מובנה לבחון האם מי שמציג עצמו כעו"ד המייצג בתיק מחזיק ברישיון כדין. כך, יכול להיעשות שימוש לרעה באמון הניתן בצדק בעורכי הדין על ידי בודדים שאינם רשאים לייצג. "הפגיעה היא לא רק בלקוח ובבית המשפט אלא באמון הציבור בייצוג המשפטי, שהוא יסוד דרוש לפעולתה התקינה של מערכת השפיטה".

 

עו"ד ארד אילון הדגיש שלהערכתו הגורם האפקטיבי שיכול למנוע ייצוג בידי מי שאינו רשאי לייצג הוא בית המשפט. לאור זאת, הלשכה מבקשת שתמצא הדרך שהמערכת הממוחשבת של הנהלת בתי המשפט תעודכן בשמות עורכי הדין הן בשלב קליטת התיקים וכתבי בית הדין והן בשלב ההתייצבות להופעה בבית המשפט, דבר שימנע הופעה בבתי המשפט של מי שאינו מוסמך להופיע.

 

בעקבות פנייתו של עו"ד ארד-אילון מסר מנהל בתי המשפט, שאין אפשרות לעדכן את מערכת המחשוב הישנה על פי ההצעה החשובה. יחד עם זאת, ציין שבמערכת המחשוב החדשה תעשה פעולה מתאימה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון