הודעות דוברות הלשכה

הלשכה הגישה תלונה חריפה לנציב השב"ס בעניין מפגשי עו"ד ועצורים במתקן המעצר "קישון"

11.04.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה: "עו"ד ממתינים שעות מחוץ למתקן מעצר קישון ומונעים מהם מפגשים עם עצורים"

יו"ר ועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין, עו"ד רחל בן-ארי, הגישה תלונה חריפה לנציב השב"ס בעקבות הקשיים שהתעוררו במתקן מעצר קישון בכל הנוגע למפגשי עו"ד ועצורים.

 

לדבריה של עו"ד בן ארי, המצב החמיר מיד לאחר שהאחריות על בית המעצר הועברה לשב"ס. עורכי הדין ממתינים שעות מחוץ למתקן, בעוד שבחדרי הביקורים יושבים קציני מבחן ועובדים סוציאליים. הדבר מקומם במיוחד לאור העובדה, שהחדרים נועדו לעורכי דין בלבד ומחוז חיפה של הלשכה אף מימן את שיפוצם.

 

בעקבות פנייתה של עו"ד בן ארי ערך מבקר רשמי מטעם הלשכה, עו"ד נתן קנת, ביקורת בבית מעצר קישון. לדבריו, אכן ישנה בעיה קשה במתקן לפיה נעשה שימוש בחדרי ביקורי עו"ד ע"י עובדים סוציאליים וקציני מבחן. עו"ד קנת הגיע להסכמה עם מנהלי מעצר קישון שעורכי הדין הממתינים יוכנסו למועדון או לחדר אחר ולא ימתינו בחוץ.

 

לשכת עורכי הדין עוסקת בטיפול בנושא תנאי המעצר והמאסר בהם מוחזקים עצורים ואסירים, ונציגיה עוסקים באופן שוטף בבדיקה ובפיקוח על תנאי מעצר ומאסר בישראל. כזכור, בג"צ קבע בעקבות עתירת הלשכה, שעל המשטרה והשב"ס לבצע את כל השינויים הדרושים בבתי המעצר כדי לקיים את תנאי המעצר הקבועים בחוק. הלשכה, שנציגיה מהווים מבקרים רשמיים של בתי המעצר, קיימה בחודשים האחרונים ביקורות בכל רחבי הארץ כדי לוודא את קיום הוראת בג"צ.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון