הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין מוחה על קיום דיונים בבית משפט לתביעות קטנות בנצרת בימי שישי בלבד

10.04.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה סבורה שיש טעם לפגם בכך, שבית המשפט אינו מוכן לגלות גמישות בשינוי יום הדיון. בנוסף, יש בעייתיות בחיוב צדדים או באי כוחם להגיע לדיון ביום ספציפי בלבד, בפרט שמדובר ביום שישי, שהוא יום קצר.

בלשכת עורכי הדין התקבלה תלונה על כך שבבית משפט לתביעות קטנות בנצרת מתבררות תביעות בימי שישי בלבד מבלי יכולת לשנות את מועדי הדיון לאחד מימות השבוע האחרים.

 

בלשכה סברו שיש טעם לפגם בכך, שבית המשפט אינו מוכן לגלות גמישות בשינוי יום הדיון. בנוסף, יש בעייתיות בחיוב צדדים או באי כוחם להגיע לדיון ביום ספציפי בלבד, בפרט שמדובר ביום שישי, שהוא יום קצר.

 

בשל כך פנה ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, למנהל בתי המשפט, השופט בועז אוקון, ולנשיא בית משפט השלום בנצרת, השופט תאופיק כתילי, וביקש מהם להוציא הנחיה מערכתית, שלא לקיים את דיוני בית המשפט לתביעות קטנות בימי שישי בלבד, אלא לאפשר את קיום הדיונים ביום אחר באמצע השבוע במקום יום שישי או בנוסף לו.

 

ד"ר כהן הדגיש, כי צורם שדווקא בבית משפט, שאמור לשרת אוכלוסיה מוסלמית גדולה, נקבעים הדיונים ביום המנוחה של המוסלמים, כאשר ברחבי הארץ יום זה אינו משמש לדיונים אלא במקרים דחופים.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון