הודעות דוברות הלשכה

הלשכה השיקה ביחד עם ארגון נכי צה"ל מרכז זכויות חדש וייעודי לציבור נכי צה"ל

16.02.2015

דוברות הלשכה

מרכז הזכויות נועד להעניק סיוע משפטי ללא עלות לציבור נכי צה"ל שאינם יכולים לשכור שירותי עורכי דין בשוק הפרטי.

ביום חמישי שעבר (12.2.15) השיקה תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין ביחד עם ארגון נכי צה"ל, מרכז זכויות חדש וייעודי לציבור נכי צה"ל במחוז ירושלים. מרכז הזכויות נועד להעניק סיוע משפטי ללא עלות לציבור נכי צה"ל שאינם יכולים לשכור שירותי עורכי דין בשוק הפרטי.

 

באירוע נשאו דברים מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון, יו"ר (משותף) תכנית "שכר מצווה", עו"ד יוסף-תוסייה-כהן ויו"ר ארגון נכי צה"ל במחוז ירושלים ומ"מ יו"ר ארגון נכי צה"ל, מר נעים עזר. עוד השתתפו עו"ד דוד פרלמן, חבר הארגון העוסק בטיפול בתביעות מול משרד הביטחון, ממונה מחוז ירושלים, עו"ד ישראל בן הרוש, מתנדבי התוכנית וחברים בארגון נכי צה"ל.

 

 

 

מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון בירך על שיתוף הפעולה: "אני שמח על שיתוף הפעולה ההדוק והייחודי עם ארגון נכי צה"ל, זו בשורה עצומה עבורנו וכבוד גדול עבור לשכת עורכי הדין. ללשכה פנים רבות, ואחד מפניה היפות של הלשכה היא תוכנית 'שכר מצווה', אשר מטרתה להעניק סיוע משפטי למעוטי יכולת באמצעות עורכי דין מתנדבים".

 

 

 

מנכ"ל הלשכה, עו"ד סלומון, חשף בפני הציבור את המקום החם שיש בליבו לציבור נכי צה"ל, בעצם היותו נכה צה"ל בעצמו: "ציבור נכה צה"ל הוא ציבור אשר זקוק לשירותים משפטיים, אני מכיר באופן אישי את הצורך בליווי במסגרת התהליך מול הוועדות הרפואיות של משרד הביטחון ואת החשיבות של הענקת ייעוץ וייצוג לאותו ציבור אשר העניק מעצמו לטובת בטחון המדינה". עוד הוסיף כי כבר "כיום בלשכת עורכי הדין, אנו מעסיקים אנשים עם מוגבלויות אשר חלקם נכי צה"ל וזה כבוד גדול עבורנו".

 

מר נעים עזר, יו"ר ארגון נכי צה"ל במחוז ירושלים: "אני רואה בפעילותה של שכר מצווה עשייה מבורכת מן המעלה הראשונה, בעיקר לציבור נכי צה"ל שהינו ציבור הזקוק מאוד לעזרה בתחומים משפטיים. ניכר כי הרצון לעזור ולסייע לחברים הוא רב ועל כך מברכים ומודים ללשכת עורכי הדין ולעומד בראשה. אנו מלאי תקווה כי שיתוף הפעולה בנושא שכר מצווה עם הלשכה יוביל לשיתופי פעולה נוספים במגוון תחומים ונושאים הקרובים לליבנו-ציבור נכי צה"ל".

 

עו"ד תוסיה כהן, יו"ר (משותף) תכנית "שכר מצווה", סקר את פעילותה של תוכנית "שכר מצווה" ואת התפתחותה במרוצת השנים: "אנחנו כיום פועלים בלמעלה מ-70 מרכזי זכויות בכל רחבי הארץ. כל פתיחת תחנה מהווה עבורי שמחה גדולה על הרחבת הפעילות והשירות שניתן לציבור הזקוק לכך". בהמשך האירוע הרצה עו"ד דוד פרלמן, העוסק בתביעות מול משרד הביטחון על נושא הוועדות הרפואיות במשרד הביטחון. עו"ד פרלמן סקר את הקשיים אשר נערמים לפתחם של ציבור הנכים, תוך סקירה הפסיקה והחקיקה הרלוונטית.

 

 

צילום התמונות: איציק לוי

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון