הודעות דוברות הלשכה

איך להגיע ליעדים משפטיים באמצעות אסטרטגיה משפטית

04.02.2015

דוברות הלשכה

תוצאת ההליך המשפטי נגזרת לא רק מיישום דווקני של החוק או התקדים, אלא גם מגורמים רבים אחרים, ביניהם האסטרטגיה המשפטית שנוקטים עורכי הדין. מכאן נובע הצורך ללמוד לתכנן וליישם אסטרטגיה שתתאים לצרכי הלקוח.

היום ייערך בלשכת עורכי הדין מפגש ראשון מתוך סדרה של שלושה מפגשים העוסקים באסטרטגיה משפטית: תכנונה, יישומה והשגת יעדים משפטיים באמצעותה. המפגש הראשון יתמקד באסטרטגיות וטקטיקות בניהול חקירה נגדית וכיצד נגבש תוכנית אסטרטגית משפטית - המותר והאסור בשימוש באסטרטגיה בבתי המשפט.

 

סדרת המפגשים תעסוק בהיבטים שונים של תכנון האסטרטגיה והטקטיקה המשפטית, ובמסגרתה תיערך גם סדנה מעשית שבה יוכלו עורכי הדין שישתתפו במפגשים להתנסות בהכנת תוכנית אסטרטגית.

 

ביום העיון היום ירצה עו"ד ברוך כצמן על אסטרטגיות וטקטיקות בניהול חקירה נגדית. עו"ד ניר גולן, שהוא גם המרכז האקדמי של ימי העיון, יסביר כיצד לגבש תוכנית אסטרטגית משפטית, מהו המותר והאסור בשימוש באסטרטגיה בבתי המשפט: "עורכי דין רבים אינם יודעים כיצד לתכנן מהלכים אסטרטגיים וטקטיים, ומה מותר ואסור להם לעשות במסגרת זו, עקב כך הם עלולים לנקוט באסטרטגיה מסוכנת שתגרום נזק ללקוח, ולמצוא את עצמם נתבעים בשל אחריותם המקצועית בבית המשפט או עומדים לדין משמעתי בלשכה, כפי שקרה בעבר למספר עורכי דין בשל אי התייצבות לדיונים או אי הגשת סיכומים".

 

בסדרת המפגשים ישתתפו גם פרופ' חמי בן נון, מהמרכז האקדמי שערי משפט, שירצה על הטיות קוגניטיביות אצל שופטים ואלו אסטרטגיות יוכל עורך הדין לנקוט כדי להתמודד עמן. בסדנה הפרקטית יקחו חלק עורכי הדין אלון פומרנץ, חנוך ארליך ויואב בן סימון.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "לשכת עורכי הדין מקיימת ימי עיון רבים במגוון תחומים על מנת להעניק לציבור חבריה כלים פרקטיים לעבודתם השוטפת. סדרת ימי עיון זו תעניק לעורכי הדין כלים חיוניים לתכנון אסטרטגיה משפטית ויישומה בתיקים שבטיפולם".

 

לתוכנית המפגשים המלאה - לחץ/י כאן

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון